اسلایس انبه

دسر کاسترد زردآلو
دسر کاسترد زردآلو
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
رپ بوقلمون و پنیر
رپ بوقلمون و پنیر
تیر ۲۲, ۱۳۹۸

دسرهای اسلایسی، دسرهای مدرنی هستند که امروزه مورد استقبال زیادی واقع شده اند. اسلایس انبه یکی از این نوع دسرهای مدرن است که لایه ای کرم انبه بر روی کیک شکلاتی قرار گرفته و سرو میشود.

طرز تهیه اسلایس انبه

بستنی انبه را در دمای محیط قرار دهید تا کاملاً ذوب شده و به دمای محیط برسد. خامه قنادی را بزنید تا فرم بگیرد و در دمای محیط قرار دهید.

پوره انبه را به این ترتیب آماده کنید. یک انبه بزرگ رسیده و شیرین را پوست و هسته گرفته و با قاشق له کنید. سپس از صافی رد کنید. وقتی از صافی عبور دهید، ریش ریش های انبه که داخل دسر خوشایند نیست، گرفته می شود و پوره خالص بدست می آید. در صورت تمایل یک قاشق چایخوری محلول زعفران به پوره انبه اضافه کنید. اگر انبه شما کاملاً رسیده و شیرین باشد، نیازی به اضافه کردن شکر نیست.

ابتدا به این نکته درباره ژلاتین توجه کنید. همواره برای آماده کردن ژلاتین از روش بن ماری استفاده کنید. از کاسه کوچکی که دهانه آن باز باشد استفاده کنید، اگر میزان ژلاتین زیاد است آن را به یکباره روی آب نریزد، ممکن است مقداری از آن خیس نشود و گلوله بماند، به این صورت عمل کنید که مقداری از آب سرد دستور را در کاسه بریزید مقداری ژلاتین روی آب بپاشید، دوباره مقداری از آب را بریزید و بار دیگر ژلاتین بپاشید، این کار را به تناوب تکرار کنید تا تمام شود. دقت کنید لایه آخر پودر ژلاتین باشد. همواره به همین روش ژلاتین را درست کنید. صبر کنید تا کاملاً اسفنجی شود، سپس روی بخار آب قرار دهید. گه گاهی هم بزنید تا کاملاً ژلاتین ذوب شده و شفاف شود.

ژلاتین ذوب شده را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس آنرا به پوره انبه اضافه کنید. بستنی ذوب شده را در چند مرحله به خامه فرم گرفته اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید تا یکدست و روان شود. وقتی کاملا مطمئن شدید که مخلوط خامه و بستنی به دمای محیط رسیده، مخلوط پوره انبه و ژلاتین را به مخلوط خامه و بستنی اضافه کنید و با لیسک مواد را مخلوط کنید.

کیک شکلاتی را به اندازه کف رینگ مربعی 20 سانتی یا قالب کمربندی 20 سانتی ببرید. کیک را کف قالب قرار دهید و با کمی شربت روی کیک را مرطوب کنید. مایه آماده را روی کیک بریزید و قالب را در یخچال به مدت پنج ساعت قرار دهید تا کاملاً ببندد.

پس از آماده شدن دسر، لبه های آن را به کمک چاقو از رینگ جدا کنید و رینگ را بردارید یا کمربند قالب را باز کنید، سپس به صورت دلخواه برش بزنید.

برای برش چاقو را کاملاً صاف بگیرید و با یک حرکت از بالا به پایین فشار بیاورید. حرکت چاقو نباید رفت و برگشتی باشد. هر برشی که میزنید، چاقو را بشویید تا برشها تمیز دربیاید. اگر برش زدن دسر برایتان سخت است، می توانید دسر را در قالبهای سیلیکونی بزرگ یا تک نفره به اشکال مکعب مستطیل و یا نیم کره یا هر شکل دلخواه دیگری که در اختیار دارید بریزید و کیک را اندازه دهانه قالب برش بزنید و روی آن را با شربت مرطوب کنید و از سمتی که مرطوب کردید روی مواد موس قرار دهید و کمی فشار دهید تا کیک به موس بچسبد. سپس با پوشش در یخچال قرار دهید. و بعد از چند ساعت از قالب جدا کنید.

روی دسر را به دلخواه تزیین کنید. من از خامه فرم گرفته استفاده کردم. به کمک قیف و ماسوره روی برشها را خامه زدم.

اسلایس انبه

در رسپی اسلایس انبه به یک لایه کیک شکلاتی به ضخامت یک ونیم سانتی متر نیاز است.

روش تهیه کیک شکلاتی فوری

قالب مستطیل 20 در 30 سانتی متر را چرب کرده و کاغذ روغنی بیاندازید. تمام مواد اولیه را از نیم ساعت قبل در دمای محیط قرار دهید. سپس همه مواد را با هم در کاسه مناسبی ریخته و با دور کند همزن بزنید تا مخلوط شوند. سپس دور همزن را تند کرده و هم بزنید تا خوب مخلوط شود و کمی تغییر رنگ دهد. مواد آماده را داخل قالب ریخته و در فر از پیش گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 40 تا 45 دقیقه قرار دهید. پس از پخت کیک را روی توری سیمی خنک کنید.از این کیک شکلاتی فوری برای اسلایس انبه استفاده کنید.

اسلایس انبه

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها