کباب تابه ای ترش
کباب تابه ای ترش
فروردین ۴, ۱۳۹۹
کیک آناناس و نارگیل
کیک آناناس و نارگیل
فروردین ۴, ۱۳۹۹

یه شیرینی خوشمزه دیگه از رسپیهای استاد خانم زهرا خرسند به اسم اسلایس عسلی مغزدار انتخاب کردم، اگرچه رسپی جدیدی نیست ولی اسلایسها به شدت محبوبند و گزینه خوبی برای دورهمی های مختلف از تولد تا عید میتونن باشند.

طرز تهیه اسلایس عسلی مغزدار

قالب 20 در 30 سانتی متری را چرب کرده و با کاغذ روغنی بپوشانید به طوری که کاغذ روغنی از قالب بلندتر باشد.

کره نرم و شکر را با دور متوسط همزن برقی بزنید تا کرمی و سبک شود. سپس زرده تخم مرغ را اضافه کرده و مخلوط کنید. در آخر آرد و بیکینگ پودر را اضافه کرده و هم بزنید تا مواد خمیر شود. برای آماده سازی خمیر تا مرحله آخر می توانید از همزن برقی استفاده کنید.

مواد را داخل قالب آماده شده پرس کرده، طوری که ضخامت خمیر در همه جای قالب یکسان باشد و در فر از پیش گرم شده با دمای 160 درجه سانتی گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید تا کمی دوره های خمیر طلایی شود. سپس از فر خارج کرده و خنک کنید.

اسلایس عسلی مغزدار

برای آماده کرده رویه این اسلایس، عسل، کره و شکر قهوه ای را داخل ظرف مناسبی ریخته و روی شعله ملایم قرار داده تا شکر و کره حل شود و مواد به جوش آید. حدود 2 دقیقه بدون هم زدن اجازه دهید تا مواد بجوشد. سپس خامه را اضافه کرده و یک دقیقه هم بزنید. مواد را از روی شعله برداشته و مغزهای خرد شده را اضافه کنید و خوب مخلوط کرده و بلافاصله روی خمیر پخته شده ریخته و مجدداً به مدت 20 تا 25 دقیقه داخل فر قرار دهید.

پس از خارج کردن از فر، رویه حالت شل و روان دارد. قالب را کنار گذاشته تا کاملاً خنک شده و مواد خودش را بگیرد، سپس برش بزنید. این اسلایس خوشمزه را با چای یا کافی میل کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها