کیک پرتقال
کیک پرتقال
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
مافین کدوحلوایی و نوتلا
مافین کدوحلوایی و نوتلا
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

امروزه شیرینی های اسلایسی با طعم های مختلف طرفداران زیادی دارند و از محبوبیت خاصی برخودارهستند. اسلایس ها بصورت یک شیرینی بزرگ در قالب مربع و یا مستطیل پخته میشوند و پس از پخت و سرد شدن، برش زده و سرو میشوند. اسلایس ها شامل 2 لایه زیری و رویی هستند که متناسب با لایه رویی آن نامگذاری میشوند. اسلایس گردویی یکی از خوشمزه ترین اسلایس ها است.

طرز تهیه اسلایس گردویی

قالب 20 × 30 سانتی متری را چرب کرده و با کاغذ روغنی بپوشانید. طوری که کاغذ روغنی از دو دیواره قالب بلند تر باشد. کره نرم شده و شکر را با دور متوسط همزن برقی بزنید تا کمی سبک شود. سپس زرده تخم مرغ را اضافه کنید و مخلوط کنید. در آخر آرد و بیکینگ پودر را اضافه کرده و هم بزنید تا مواد مخلوط شوند.

مواد را داخل قالب آماده شده بریزید و پرس کنید. در فری که از پیش گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا کمی دور خمیر طلایی شود. سپس از فر خارج کرده و خنک کنید.

اسلایس گردویی

 طرز تهیه مواد رویه اسلایس گردویی

کره، شکر قهوه ای. خامه و عسل را مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید تا شکر و کره حل شده و به جوش آید. سپس گردو خرد شده را اضافه کرده و از روی حرارت برداشته و روی خمیر نیمه پخت شده ریخته. مجدداً داخل فر با درجه حرارت 170 درجه سانتی گراد به مدت حدود 25 دقیقه قرار دهید. پس از خارج کردن از فر مواد رویه کمی نرم به نظر می رسد پس از خنک شدن برش بزنید. رسپی اسلایس گردویی از آموزشهای خانم زهرا خورسند در مجله کیک و شیرینی است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها