اسپاگتی بادمجان و زیتون

بانوفی پای
بانوفی پای
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸
توپک خرما
توپک خرما
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

اگرعلاقمند به غذا های گیاهی هستین و از خوردن بادمجان هم سیر نمیشین حتماً اسپاگتی بادمجان و زیتون رو امتحان کنین. مواد زیادی لازم نداره و میتونه برای گیاه خوارها هم ایده خوبی باشه.

روش تهیه اسپاگتی بادمجان و زیتون

بادمجان را راه راه پوست میگیریم و به اندازه 1 سانتی مکعبی خرد میکنیم روی انها نمک پاشیده و 30 دقیقه کنار می گذاریم تا آب زرد و تلخ آنها خارج شود سپس شسته و خشک میکنیم. پیاز خرد کرده را در کمی روغن زیتون تفت میدیم تا سبک بشه و کمی تغییر رنگ بده. سیر و زنجبیل رو اضافه میکنیم کمی بعد بادمجان های تلخی گرفته و شسته شده را اضافه کرده 15-10 دقیقه سرخ میکنیم تا نرم بشه. استاک سبزیجات را در آب حل کرده و همراه پوره گوجه فرنگی اضافه میکنیم. اجازه میدیم تا سس پخته و کمی غلیط شود. آویشن یا اورگانو را هم اضافه میکنیم و 10 دقیقه دیگر هم میپزیم. می تونیم از ریحان خشک و یا حتی تازه خرد شده و  رزماری هم برای طعم اونها استفاده کنیم. در آخر زیتون سبز خرد شده را میریزیم.

اسپاگتی بادمجان و زیتون

پاستای اسپاگتی را طبق دستور پخت روی پاکت میپزیم. مقداری از آب پاستای آبکش شده را به سس گوجه و بادمجان اضافه میکنیم تا مقداری از پخت سس با آب پاستا انجام شود (همیشه مقداری از آب پاستا را به سس اضافه کنید تا سس غلیط و خوش طعمی داشته باشید) و پس از آبکش کردن به سس بادمجان و گوجه اضافه و مخلوط میکنیم. در هنگام سرو با زیتون و رزماری یا ریحان تزیین میکنیم . اگر دوست داشتین از پنیر پارامزان هم در سس و هم روی پاستا موقع سرو استفاده کنید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها