اسپرینگ رول گوشت و قارچ

گرانولا بار
گرانولا بار
سپتامبر 16, 2019
تارت آلبالو بادام
تارت آلبالو و بادام
سپتامبر 16, 2019

اسپرینگ رول گوشت و قارچ یه فینگر فود خوشمزست تو مهمونی هاتون میتوین ازش استفاده کنین. حتی به جای شام هم میتونه خیلی مناسب باشه و چون حالت ترد و کریسپی داره قطعاً بچه ها دوستش خواهند داشت.

طرز تهیه اسپرینگ رول گوشت و قارچ

 این یه پیش غذای خوشمزه و عالی هستش که من اینجا به عنوان شام سرو کردم چون تصمیم گرفتیم شام رو سبک بخوریم. میتونید تو فر هم درستش کنید به این صورت وقتی پیچیدینش روش رو با فرچه زرده تخم مرغ بزنید و تو سینی فر که حتماً چربش کردید و کاغذ روغنی گذاشتید، بچینید و درون فر که با دمای 180 درجه گرمش کردید، قرار بدید

برای شروع و درست کردن این اسپرینگ رول ها، ابتدا تابه را داغ کنید، مقداری کره داخل آن بیندازید دو قاشق روغن مایع هم بزنید که کره نسوزه. بعد گوشت چرخ کرده رو اضافه کنید و فلفل دلمه ای رنگی را نگینی خرد کنید و اضافه کنید. این مواد را تفت دهید به آن زردچوبه بزنید و ادویه مرغ و ماهی بزنید و کاملاً سرخ کنید. گوشت که تا این مرحله سرخ شد بهش قارچ اضافه کنید. قارچ های اسلایس شده را اضافه کنید و همراه با بقیه مواد تفت بدید.

اسپرینگ رول

 سپس به مواد یک قاشق غذاخوری پر پیاز داغ بزنید و پنیر پیتزا نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید. میتونید کمی سس کچاب هم بهش بزنید خوشمزه میشه.اگر دوست داشتید سس کچاپ بریزید دو قاشق پر کافیه.

حالا موقع ریختن مواد تو خمیره یوفکاست. ورقه یوفکا را باز کنید دو لبه را به اندازه ی دو سانت تا کنید یعنی عرض خمیر رو از هر دو ور بعد مواد رو بریزید و رول کنید فقط دو لبه عرض رو تا کنید. قسمت آخرش رو کمی آب بزنید تا بهم برچسبه در روغن و با حرارت ملایم سرخ کنید و بعد با سس دلخواه  اسپرینگ رول گوشت و قارچ رو سرو کنید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها