تارت شکلاتی
تارت شکلاتی
اکتبر 1, 2019
کیک بستنی
کیک بستنی
اکتبر 2, 2019

اشترودل در اصل شیرینی اتریشی است که خمیری به دور مواد پیچیده و پخته میشود . چنانچه مواد غذایی درون خمیر قرار گیرند، اشترودل غذایی خواهیم داشت. اشترودل گوشت و‌ قارچ یکی از انواع اشترودل هاست که هم بافت عالی و هم طعم خوشی داره.

 طرز تهیه اشترودل گوشت و قارچ

ابتدا خمیر اشترودل رو آماده کنید. برای این کار مایه خمیر را با مقداری شیر ولرم و یک قاشق سوپخوری شکر مخلوط کنید و بگذارید عمل بیاید.  روغن مایع و تخم مرغ را در ظرفی دیگر با هم ترکیب و بهبوددهنده را اضافه کنید و بعد مایه خمیر به عمل آمده را اضافه کنید و مخلوط نمایید.

آرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر درست شود. خمیر را مقداری ورز بدهید،( آرد به اندازه مناسب اضافه کنید که نه خمیر سفت شود و نه مقداری چسبندگی نرمال آن از بین برود، بلکه میزانی اضافه کنید که به دست نچسبد و سپس خوب ورز بدید تا خمیر لطیف شده و چسبندگی آن از بین برود.) روی آن را به روغن مایع آغشته کنید و در ظرف را بگذارید؛ در ظرف را با دستمال حوله ای بپوشانید.

خمیری را که پوشانده اید کنار بگذارید تا حجم آن دو برابر شود.

اشترودل گوشت و قارچ

 پس از استراحت خمیر روی میز را آرد بپاشید. خمیر را با وردنه، به قطر نیم سانتی متر باز کنید و به صورت مستطیل 10 در 20 درآورید.

برای تهیه مواد داخل خمیر، پیاز رنده شده را به مدت 4 دقیقه تفت داده، گوشت چرخ کرده را به آن بیفزایید. بعد از آن که رنگ گوشت کاملاً تغییر کرد، قارچ، نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید. سپس رب گوجه فرنگی را به آن بیفزایید و به مدت 5 دقیقه روی حرارت قرار دهید تا مواد پخته شوند.

پس از کمی خنک شدن مواد رو در وسط  خمیر باز شده قرار بدید. اطراف خمیر را برش های منظم و باریک بزنید. پنیر موزارلا بریزید و اطراف خمیر را که برش داده بودید به صورت گیس بافت روی هم بیاورید. رومال زده کنجد بپاشید. سپس به مدت 20 دقیقه در طبقه وسط فر با حرارت 180 تا 200 درجه سانتی گراد و یا 400 درجه فارنهایت قرار دهید.

برای تهیه مواد داخل، می توانید به جای گوشت چرخ کرده از ماهی، ژامبون، مرغ و میگو نیز استفاده کنید. منظور از بهبود دهنده s500 است، که برای هر نوع خمیری که نیاز به بهبود دهنده داشته باشد قابل استفادست. در فر برقی دمای 170 درجه مناسب این اشترودل گوشت و قارچ است.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها