سوپ دال عدس و پنیر فتا
سوپ دال عدس و پنیر فتا
آبان ۱۷, ۱۳۹۸
ووپی پای
ووپی پای
آبان ۱۷, ۱۳۹۸

املت اسفناج در قالب مافین صبحانه ای مدرنه که شاید به این روش ضمن اینکه تنوعی میشه، بچه هایی رو که علاقه ای به این سبزی ندارن از این طریق تشویق به استفاده کنیم. خیلی راحت و سادست فقط یه قالب مافین نیازه و اینکه با کلی سبزیجات میشه متفاوت درستش کرد. میشه به جای فینگر فود هم ازش استفاده کرد.

طرز تهیه املت اسفناج

بهتره از بی بی اسفناج یا اسفناجهایی با برگهای کوچیک و جوان استفاده کنیم. اگر نبود اسفناج معمولی رو بعد از شستن خرد میکنیم.

قالب مافین رو با کره یا روغن حسابی چرب میکنیم تا بعد از پخت املت نچسبه و تیکه هایی از املت کنده نشه.( از اسپری روغن هم میتونین استفاده کنین.) قالب مافین رو با اسفناج ها پر میکنیم.

 گوجه فرنگی رو برای تنوع رنگ استفاده میکنیم و اونها رو فیله میکنیم و بعد نگینی خردش میکنیم و روش نمک میپاشیم. روی اسفناج ها در قالب مافین چند تا گوجه نگینی شده قرار میدیم. پیاز چه های خرد شده رو هم میریزیم.

تخم مرغ ها رو با نمک و فلفل و شیر حسابی میزنیم تا از لختگی دربیان و یکدست بشن. سپس پنیر خرد شده را اضافه میکنیم و بعد درون قالب ها میریزیم و داخل فر از قبل  گرم شده با دمای 180 درجه میگذاریم.

املت اسفناج

حدود 20 دقیقه طول میکشه تا بپزه و مثل تست پخت کیک مرکز مافین باید پخته بشه و روش هم طلایی بشه. بهتره املت رو سریع سرو کنیم و یا بگذاریم خنک بشه و بعد تا 3 یا 4 روز در یخچال نگه داریم و قبل از سرو دوباره در فر گرم کنیم ولی تازگی اولش رو نداره.

میتونیم از 1/2 پیمانه فلفل دلمه ای رنگی نگینی شده هم استفاده کنیم که خیلی عطر خوبی میگیره.

حتماً پوست و تخم های گوجه فرنگی رو بگیرین. سبزیجات مختلفی مثل کدو و یا بادمجان خرد و سرخ شده هم میتونه جایگزین اسفناج بشه. زیتون میتونین بریزین و یا حتی بیکن و ژامبون خرد شده استفاده کنین و یا چند مدل رو با هم در یک نوبت درست کنین. البته بدون بیکن سالم تره. پنیر چدار و یا گودا هم میشه به دلخواه استفاده کرد. در نهایت باید همه سبزیجات ریز خرد شده باشن که در طول پخت بپزن و بهتره گرم و داغ سرو بشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها