اکبر جوجه

باقلوا با کرم محلبی
باقلوا با کرم محلبی
دی ۲۰, ۱۳۹۸
شیرینی کشمشی
شیرینی کشمشی
دی ۲۰, ۱۳۹۸

حتماً بعد از کلی دسر و شیرینی با یه پست غذایی خوشمزه موافقید. کمتر کسی ممکنه اکبر جوجه رو دوست نداشته باشه اگرچه غذای پر زحمتی هست ولی خوشمزگی اون زحمتش رو کمرنگ میکنه. قبلاً هم یه رسپی دیگه با روش یکی از بهترین همکارانمون گذاشتم که میتونید در پست اکبر جوجه ببینید. از اونجایی که ذائقه ها متفاوته میتونید رسپی مورد علاقتون رو پیدا کنید و مطابق اون درست کنید.

طرز تهیه اکبر جوجه

مرغ رو تمیز بشورید و بعد حدود دو ساعت در کمی آب نمک بذارین خیس بخوره .بعد کاملاً آبکشی کنین و اجازه بدید خشک بشه.

کمی روغن و چند قاشق رب انار و رب گوجه فرنگی رو با کمی نمک و ادویه و آبغوره توی یک پیاله کوچیک بریزین و با یک قلم موی نرم مخصوص آشپزی به تمام پوست مرغ از جمله بالها و کنار و گوشه های اون بمالین .

مقداری از روغن سرخ کردنی در قابمله ای بزرگ و نچسب و گود بریزین ( که روغن به اطراف ترشح نکنه و در ضمن خیلی هم روغن مصرف نکنین چون بعداً باید روغن اضافه رو دور بریزین) داغ که شد مرغ رو که خوب رب و روغن مالی شده توی روغن داغ بذارین.

درب قابلمه رو بذارین و با شعله متوسط سرخ کنین. یکطرف که سرخ شد، شعله رو کم کنین و کمی صبر کنین تا روغن ترشح نکنه به اطراف و بعد طرف به طرف دیگه برش برگردونین. همه طرف مرغ که خوب سرخ شد، شعله رو خاموش کنین و کمی صبر کنین ( در اینصورت پوست مرغ به کف ظرف نمی چسبه ) و مرغ رو از توی اون در بیارین و چند قاشق از روغن رو نگهدارید و بقیه روغن اضافه رو دور بریزین.

اکبر جوجه

مرغ رو توی یک قابلمه دیگه بذارین و از اون چند قاشق روغن توش بریزین و باقی رب انار و آبغوره و رب گوجه فرنگی رو که با هم مخلوط کرده بودید و مرغ رو قبل از پخت مزه دار کرده بودید روی مرغ بریزین. نمک و فلفل و میزان تندی این سس رو قبل از ریختن تست کنید و یک چهارم پیمانه آب هم اضافه کنید.

هرچه مرغ ریز تر و به عبارتی جوجه تر باشه هم خوشمزه تره و هم زودتر میپزه. وقتی مرغ پخته شد توی ظرف مناسب بکشین و تزیین کنین و سس مخصوص رو هم جدا درون سس خوری بریزین که هرکسی برای خودش روی غذاش بریزه. اگر هم دوست داشتین میتونین با پلو سرو کنین و یا فقط با نون نوش جان کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها