اکبر جوجه

برگهای شکلاتی
برگهای شکلاتی
اکتبر 3, 2019
رولت شکلاتی
رولت شکلاتی
اکتبر 4, 2019

اکبر جوجه غذای محلی و با اصالت مازندرانی، خوشمزه و پرطرفداره که خیلی هم راحت آماده میشه. این مرغ معروف رو هر کسی به روش خودش تهیه میکنه، امیدوارم روشی که من درست میکنم رو اگر استفاده کردین دوست داشته باشین.

روش تهیه اکبر جوجه

ابتدا یک عدد مرغ خیلی کم وزن حدود ۸۰۰ گرم رو از وسط نصف می کنیم. پوستش رو اصلا نمیگیریم. من از نصف مرغ استفاده کردم، با زردچوبه زعفران فراوان ۱ عدد پیاز درشت که خلالی کردیم و مقداری نمک، فلفل، پودر زنجبیل، پودر سیر، ۲ عدد آب لیموی تازه حسابی مزه دار می کنیم. درون یک کیسه زیپ دار قرار میدیم تا به مدت ۸ تا ۱۲ساعت  بمونه.

 سپس تمام پیازها رو ازش جدا می کنیم . توی ظرفی مناسب مرغ رو با دو عدد پیاز درشت میذاریم به همراه کمی زعفران و آبی که مرغ از خودش پس داده حدود نیم ساعت نیم پز بشه. بعد از آب مرغ خارج می کنیم میگذاریم کمی آبش کشیده بشه.

درون یک ظرف مناسب نچسب روغن سرخ کردنی میریزیم،  وقتی حمام روغن داغ شد جوجه رو توش قرار میدیم، زیرش رو خیلی کم می کنیم تا پخت کامل انجام بشه.

اکبر جوجه

اجازه میدیم که بعد از اینکه پخت کامل انجام شد، سرخ هم بشه. با این روش عالی میشه، روغن اصلاً عکس العمل نشون نمیده و پرش نداره. حدود ۱ ساعت و نیم برای پخت و سرخ کردنش زمان میبره. من ۱ قالب ۵۰ گرمی کره هم داخل روغن اضافه می کنم، روی طعمش خیلی تاثیر داره.

اینکه چطوری رنگش این شکل شده به خاطر زعفران و زردچوبه است، تمام خوشمزگیه این مرغ فقط مزه دار کردن و زمان مارینیت شدن مرغ هست، پس همیشه چندین ساعت قبل از پخت این خوراک اقدام به مزه دار شدنش کنید. در ریختن زعفران خیلی دست و دلباز باشین.

اکبر جوجه با سس انار که بعضیها فقط از رب انار استفاده میکنن، سرو میشه. من از مخلوط رب انار، کمی رب گوجه فرنگی، پودر سیر که با پیازداغ و روغن سرخ کردم همراه با چلو زعفرانی و زیتون پرورده سرو میکنم. امیدوارم اکبر جوجه به روش من رو دوست داشته باشین.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها