اگپلنت پارامزان

کیک نارگیل
کیک نارگیل
سپتامبر 12, 2019
کیک موزاییک
کیک موزاییک
سپتامبر 13, 2019

اگه تصمیم دارید تنوع غذایی داشته باشید و از غذا های تکراری خسته شدید یکی از غذاهای مدرن و خوشمزه اگپلنت پارامزان با سس ماریناراست، که فوق العاده خوشمزه و مناسب دوستدران غذاهای بدون گوشت هست.

اگپلنت پارامزان ( اِگ-پلَنت پارمزان) “eggplant parmesan” یکی از غذاهای معروف ایتالیایی است، ترکیب بادمجان و پنیر مزه خوبی رو درست میکنه.

طرز تهیه اگپلنت پارمزان

 اول سه تا بادمجان متوسط رو پوست بگیرید و حلقه کنید و نمک بپاشید اجازه بدید تلخیش گرفته بشه، بعد خشکش کنید. اسلایس های بادمجان به روغن زیتون آغشته کنید و روش پودر سوخاری به طور کامل بپاشید، حدودا یک ربع تو فر با دمای 180 درجه سانتی گراد بگذارید تا نرم بشن.

درون یه ظرفی که بشه داخل فر گذاشت (کسرولها داخل ظرفی که قراره سرو بشن پخته میشن) اول یه لایه سس مارینارا بریزید، روش بامجون ها رو بگذارید، روش پنیر پارمزان بپاشید و حالا پنیر گودا ورقه ای بچینید و روش ماتزارلا بریزید و این کار رو تکرار کنید و در نهایت روش رو با فویل بپوشونید و یک ربع داخل فر با دمای 180 درجه بپزید و بعد از پخت روش پارمزان و جعفری خورد شده بپاشید.

اگپلنت پارامزان
 

حالا بريم سراغ سس مارينارا، ورژنهاي مختلفی از مارينارا وجود داره. در سایت هم یه رسپی از سس مارینارا موجوده میتونین سرچ کنین، ولی با همین رسپی هم عالی میشه.

طرز تهیه سس مارینارا

پياز و سير رو خرد ميكنيم، يكی دو دقيقه در روغن زيتون تفت ميديم، گوجه فرنگی ها رو خرد ميكنيم يا ميريزيم درون بلندر، به پياز و سير اضافه ميكنيم و تفت ميديم، آبليمو و برگ بو و ارگانو و نمک و فلفل رو اضافه ميكنيم. زيرش رو كم ميكنيم و اجازه ميديم با حرارت ملايم 45 دقيقه بپزه. البته هر از گاهی يه همش ميزنيم.

ريحان و جعفری خورد شده رو بهش اضافه ميكنيم و يک ربع ديگه هم ميپزيم تا جا بيوفته. اگر سبزی تازه نداريد و از سبزی خشک استفاده ميكنيد همون اول با ارگانو به سس اضافه كنيد. چون حرارت ملايم بوده به تدريج آب سس گرفته شده و سس به نسبت غليظی بدست مياد. سس ما آماده است، اگر لازم بود چاشنيش رو تنظيم ميكنيم. این سس مناسب انواع پاستاها و پيتزاها است و برای اگپلنت پارامزان هم مناسبه.

با بلند و میکس كردن سس مارینارا به يه سس تقريباً يكنواخت و يكدست و خوشرنگ ميرسيم كه به دليل داشتن سبزيجات معطر بسيار خوش عطر و طعمه.ميتونيد مارينارا رو توی قالب های يخ ريخته، فريزش كنيد و بعد كه يخ زد درون زيپ لاک ريخته به اين ترتيب ماندگاری خوبی خواهد داشت و در هنگام نياز به سرعت در دسترس خواهد بود.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها