نان کرمدار آلمانی
نان کرمدار آلمانی
آبان ۳, ۱۳۹۸
بیسکویت دارچین و گردو
بیسکویت دارچین و گردو
آبان ۳, ۱۳۹۸

امروز یهو دلم خواست ناهار بادمجان‌ شکم پر درست کنم، وقتی سراغ یخچال رفتم سه تا بادمجون بیشتر نبود و از اونجایی که میخواستم هر جور شده بادمجون شکم پر داشته باشیم این بود که این  مدلی درست کردم. راستش رو بخواین بدم نشد، یه ایده جدیدی بود برای زمانی که مثل من گیر دادین حتماً این غذا رو با کمترین مواد اولیه موجود و دم دستی درست کنیبن.

به نظرم حتی برای مهمونی هایی که چند مدل پیش غذا هست و احتمال داره اسراف بشه و غذا زیاد بیاد، ایده خوبی هست. این سبک بادمجان همون طعم و مزه رو داره ولی خیلی مختصر تر و لقمه ای.

طرز تهیه بادمجان شکم پر

بادمجان ها رو با پوست حلقه حلقه کنید. نمک برنید بعد سرخ کنید.

پیاز و بعد گوشت چرخ شده را به همراه سیر خرد شده و فلفل دلمه ای و ادویه ها حسابی تفت بدین.

پس از تفت خوردن گوشت و پیاز، گوجه فرنگی ها رو پوره کنید و پوره گوجه فرنگی رو به مواد اضافه کنید. کمی آب هم بریزید و اجازه بدین این مایه گوشتی بپزه.

در ظرفی دیگه کمی رب سرخ کنید، نمک و فلفل بزنید همراه با آب جوش اجازه بدین بجوشه و غلیظ بشه. این سس رو کف ظرف پیرکس مورد نظرتون بریزید.

بادمجان شکم پر

این سس رو کف ظرف پیرکس بریزید. روی حلقه های بادمجان های سرخ شده یه قاشق مایه گوشتی بگذارید و بادمجون ها رو کف ظرف کنار هم بچینید. بعد از پر شدن برای ۱۵ دقیقه ظرف رو داخل فر بذارید تا کاملاً بادمجان ها با سس مزه دار بشن و حسابی جا بیفته. از فر در بیارین و سرو کنین. به همین راحتی و سادگی یه غذای خوشمزه به سبک مدرن درست کردین. این بادمجون شکم پر به پیش غذای استانبولی محسوب می شه.

برای تلخی گرفتن بادمجان ها میتونین بعد از حلقه کردن و نمک زدن اجازه بدین آب زرد رنگ بادمجان خارج بشه و سپس بشورین و بعد از خشک کردن سرخ کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها