تارت فرنجیپن انجیر با پسته
تارت فرنجیپن پسته با انجیر
تیر ۴, ۱۳۹۸
دونات کیکی با شکلات انبه
دونات کیکی با شکلات انبه
تیر ۴, ۱۳۹۸

اصطلاح بار به نوعی از محصولات قنادی گفته میشه که شکل نواری و بلند و یا حتی مربع دارند. در قالب های کم ارتفاع مربع و یا مستطیل تهیه میشوند. بعضی از بارها در فر پخته شده و چند لایه هستند. انواع دیگری هم هستند، مانند بار شکلات و بیسکویت که پخته نمی شوند. از شکلات، غلات، انواع مغزها و میوه های خشک درون آنها استفاده می شود. نوع شکلات، میزان تلخی و شیرینی بارها، متفاوت است. از میوه هایی مثل گیلاس یا آلبالو و یا پوست شیرین شده پرتقال و حتی نعنا میتونیم بسته به سلیقه استفاده کنیم. مواد مغذی درون بارها انرژی زایی و خاصیت سیر کنندگی دارند که گزینه مناسبی برای ورزشکاران هستند. بار شکلات و بیسکویت از ترکیب بیسکویت خرد شده به همراه مغزها و مقداری آلبالو شکری تهیه می شود.

روش تهیه بار شکلات و بیسکویت

از بیسکویت دایجستیو و یا هرنوع بیسکویت ساده ای که دارین استفاده کنین. بيسكوييت ها رو با دست بشكنيد. بیسکویت ها نباید خیلی خرد و پودر بشن فقط کافیه کمی بشکنیدشون. شکلات تلخ  70 درصد مناسبه ولی اگر میزان تلخی شکلات رو دوست ندارین از شکلات با در صد کمتر استفاده کنید.

بيسكوييت های خرد شده، گردو، پسته و آلبالوها رو درون ظرف با هم مخلوط كنين.

شكلات و كره و عسل رو درون يه ظرف بريزين و به روش بن ماری (با حرارت غیر مستقیم ) ذوب كنين و هم بزنين تا وقتی كه خوب مخلوط شوند. مايه شكلاتی را با بيسكويت و مغزها مخلوط کنید و با قاشق هم بزنين تا يكدست شده وكامل به شكلات آغشته شوند.

مخلوط رو درون سینی لبه دار 23 در 23  که با کاغذ شیرینی پزی پوشوندین، بریزید.(کاغذ را بلند تر از قالب بگیرید تا در آوردن آن راحت باشد.) سينی رو حدود 3 تا 4 ساعت در يخچال بگذارید تا شكلات ها سفت شوند.

بار شکلات و بیسکویت

بعد از اين مدت، سينی را از یخچال خارج کنید و روشون به مقدار دلخواه پودر كاكائو الك كنيد. پس از کمی  که دمای آن متعادل شد، با چاقوی تیز برش بزنید. اندازه برش ها میتواند مستطیل یا مربع و یا کوچیک و یا بزرگ باشد و این به شما بستگی داره. در جای خنک برای یک ماه قابل نگهداریست.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها