نان کماج همدان
نان کماج همدان
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
دسر ماست و توت فرنگی
دسر ماست و توت فرنگی
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

باقلوای لانه بلبل یا چشم پرنده یکی از شیرینی های ترکی استانبولی است. این  شیرینی با خمیر فیلو یا یوفکا تهیه شده و حاوی مغزهایی مثل گردو یا بادام و یا پسته  می باشد.

طرز تهیه باقلوای لانه بلبل

ابتدا نیاز به تهیه شربت باقلوا برای این شیرینی خوشمزه داریم. آب و شکر را به نسبت یک به دو مخلوط می کنیم. روی حرارت قرار داده، هر از گاهی شربت را هم زده و مخلوط می کنيم تا قبل از به جوش آمدن، تمام ذرات شکر در آب حل شود. بعد از به جوش آمدن دانه های هل را شکسته و همراه با شیر عسلی به شربت اضافه کرده و حرارت را ملايم می کنيم تا شربت چند قل بزند. شربت را در جای خنکی قرار ميدهيم تا کاملاً سرد شود. سپس دانه های هل را از آن خارج مي کنيم.

برای تهيه باقلوا، مواد ميانی را با هم مخلوط می کنيم. خمير يوفکا را به اندازه 25 در 15 سانتيمتر برش زده و با قلم مو به فاصله دو سانتيمتر از لبه انتهايی خمير، مخلوط روغن مايع و کره می ماليم.  حدود يک قاشق مربا خوری مواد ميانی را روی لبه خمير پخش کرده و خمير را به کمک سيخ چوبی ( يا وسيله مشابه ديگر ) رول می کنيم. یک سانتيمتر انتهايی خمير را که چرب نکرده بوديم با قلم موی ديگری کمی مرطوب کرده و به رول کردن ادامه می دهيم تا لبه خمير کاملاً بچسبد.

خمير رول شده را از دو طرف به سمت مرکز سيخ فشار مي د هيم تا چين بخورد. سيخ چوبی را از داخل باقلوا خارج کرده و خمير را به شکل مارپيچ شکل می د هيم و کيپ هم و فشرده در سينی فر مناسبی می چينيم. بين باقلواها نبايد فضای خالی باشد.

باقلوای لانه بلبل

بعد از آماده شدن باقلواها، کره و روغن مايع باقیمانده را کاملاً داغ کرده و با قاشق روی باقلواها می دهيم. سينی باقلوا را به مدت 15 دقيقه ( يا تا زمانی که روی باقلواها طلايی شود ) در طبقه وسط فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتيگراد قرار می دهيم. بعد ازاينکه روی باقلواها طلايی شد، آنها را از فر خارج و بلافاصله شربت خنک شده را رويشان می ريزيم و باقلوای لانه بلبل را تزیین می کنیم. مواد لازم ذکر شده برای 12 عدد باقلوا است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها