زیتون سوخاری
زیتون سوخاری
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸
اسپاگتی بادمجان و زیتون
اسپاگتی بادمجان و زیتون
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

بانوفی پای دسر انگلیسی است که از ترکیب موز، خامه و شیرعسلی پخته و غلیظ شده بر روی پایه بیسکویتی تهیه میشه و امروزه در همه جا شناخته شده است.

روش تهیه بانوفی پای

برای تهیه بانوفی پای به کراست یا خمیر تارت نیاز داریم. برای این کارآرد الک شده را همراه پودر قند و گردو درون ظرفی با هم مخلوط میکنیم. کره سرد و سفت را به قطعات کوچکی خرد کرده و با نوک انگشتان با آرد و پودر قند مخلوط میکنیم. نکته مهم این هست که حتما کره سرد باشه و اینکه فقط از نوک انگشتان برای درست کردن خمیر استفاده کنیم. کره باید کاملا با آرد مخلوط بشه بطوری که آرد شکل خرده نان پیدا کنه. از غذا ساز هم میشه برای تهیه خمیر استفاده کرد.

دراین مرحله 3-2 قاشق غذاخوری آب سرد اضافه میکنیم و خمیر رو جمع میکنیم. در صورت نیاز و با توجه به نوع آرد میتونیم 1 قاشق آب بیشتری اضافه کنیم. از ورز دادن زیاد و همین طور اضافه کردن اب زیادتر خودداری کنین. روی خمیر رو می پوشانیم و 15 دقیقه داخل یخچال می گذاریم. بعد از زمان طی شده خمیر را روی سطحی که کمی ارد پاشیدیم متناسب با قالب 23 سانتی متری باز میکنیم. من برای راحت تر منتقل کردن خمیر به درون قالب ترجیح میدم خمیر رو بین دو نایلون باز کنم. بعد از اینکه کاملا یک اندازه و با ضخامت یکسان باز شد نایلون را بلند میکنم وبه قالب انتقال میدم. 20 دقیقه مجدد داخل یخچال میگذاریم و بعد با چنگال چند جای خمیر رو سوراخ میکنیم و بوسیله مقداری حبوبات که روی کاغذ روغنی گذاشتیم سطح خمیر را می پوشانیم.

در فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کردیم ، 15 دقیقه می پزیم. سپس کاغذ و حبوبات رو از داخل خمیر خارج میکنیم، مجدد10 دقیقه هم بدون حبوبات میپزیم تا خمیر کمی طلایی رنگ شود. از فر خارج کرده اجازه میدیم کاملا سرد شود.

بانوفی پای

برای تهیه فیلینگ، شیرعسلی، کره وگلدن سیروپ را مخلوط و روی حرارت می گذاریم تا جوشیده و غلیظ شود حدود 5 دقیقه زمان لازم است تا رنگ آن کاراملی گردد.

نیمی از موز های حلقه شده را روی خمیر چیده و فیلینگ سرد شده را روی اون میریزیم. سطح آن را صاف و یک دست میکنیم تا روی موز ها را کاملاَ بپوشاند. 30 دقیقه در یخچال قرار داده و در انتها روی کارامل ها را با خامه فرم گرفته شیرین پوشش میدهیم و با بقیه موز ها و همچنین شکلات ذوب شده و یا حتی رنده شده تزیین میکنیم.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها