مربای سیب و گردو
مربای سیب و گردو
شهریور ۲۳, ۱۳۹۸
تهچین مرغ
تهچین مرغ
شهریور ۲۳, ۱۳۹۸

برشتوک از شیرینی های مورد علاقه کسانی هست که تمایل به پخت شیرینی در فر ندارند. این شیرینی سنتی در خیلی از مناسبت ها و ایام قابل پذیرایی از مهمانان است. برشتوک انواع مختلفی داره، این نوع برشتوک با آرد نخودچی و به صورت دو رنگ شکلاتیست.

طرز تهیه برشتوک

شکلات را به روش بن ماری روی حرارت غیر مستقیم آب میکنیم. داخل قالب سیلیکونی کوچیک به اندازه یک سوم قالب رو با قاشق چایخوری از شکلات می ریزیم  و درون یخچال گذاشته تا شکلات بسته بشه.

در این فاصله سراغ درست کردن مواد برشتوک میریم. آرد نخودچی ‌را الک می کنیم، روی حرارت ملایم قرار میدهیم و مدام هم میزنیم، حدوداً یه ربع روی حرارت ملایم هم میزنیم .حواستون باشه اگر حرارت زیاد باشه آرد نخودچی بلافاصله میسوزه.

سپس روغن جامد یا کره رو اضافه میکنیم .( من از مخلوط کره و‌ روغن استفاده کردم ) مدام هم میزنیم و بعد مواد رو از روی حرارت بر میداریم، پودر قند و هل رو اضافه میکنیم و خوب که مخلوط شدن، در این مرحله قالب ها رو از یخچال درآورده و از مواد روی شکلات می ریزیم. حتماً مواد باید گرم باشه، اگر سرد بشه دبگه به شکلات نمیچسبه.

به مدت یکی دو ساعت قالب برشتوک ها رو داخل بخچال میگذاریم و بعد براحتی از قالب در میاریم.

برشتوک

نکات مهم برشتوک

قالب نیازی به چرب کردن نداره. من یه مقدار از شکلات سفید استفاده کردم و بعد از در آوردن از قالب قسمت شکلات رو با رنگ طلایی رنگ کردم.

 حتماً اگر مواد برشتوک سرد شد، دوباره روی حرارت ملایم بگذارین تا گرم بشه و بعد روی شکلات بریزید.

برشتوک رو اگر با کره درست کردید حدود دو هفته در ظرف بسته در جای خنک با کیفیت میمونه و با روغن جامد تا یکی دو ماه ماندگاری داره.

با این مقدار مواد 34 عدد برشتوک با این سایز شد.

اگر قالب ندارین اول مواد برشتوک رو درست کنید کف ظرف پیرکس بریزید و بعد روش شکلات بریزید در یخچال قرار بدید، بعد بسته شدن کمی در دمای محیط بمونه و بعد با چاقو برش بدین.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها