براونی موس شکلات
براونی موس شکلات
آگوست 13, 2019
سالاد پاستا با مرغ و سس پستو
سالاد پاستا با مرغ و پستو
آگوست 14, 2019

وقتی یه نان سالم میپزی و قرارِ از اون نان به عنوان یک وعده غذایی استفاده کنی، چه گزینه ای میتونه بهتر از یک برگر خانگی و کاملاً سلامت باشه. به خصوص که اگر اون برگر، یک برگر گیاهی باشه و در روغن کنجد هم سرخ بشه.

روش تهیه برگر گیاهی

سویا و بلغور را جدا میخیسانیم و سپس آب کش میکنیم. حبوبات مورد نظر و سیب زمینی را میپزیم. همه مواد لازم به جز سس ها و تخم مرغ را در غذا ساز یا بلندر یا چرخ گوشت میریزیم، تا کاملاً بلِند و میکس شوند.نمک و تخم مرغ و سس ها را اضافه کرده و مواد برگر را 2 ساعت در یخچال قرار میدهیم. سپس مواد را یا کف دست فرم میدهیم یا قالب میزنیم و در روغن یا تابه گریل سرخ میکنیم.

نان همبرگر را برش داده، با سس مخصوص ساندویچ یا هر سس مورد علاقه دیگری نان ها را آغشته میکنیم. گوجه فرنگی و خیار شور و برگر را گذاشته و یک ساندویچ سالم و عالی را به اعضای خونواده هدیه میکنیم.

برگر گیاهی

این روش و رسپی من برای تهیه یک برگر گیاهی هست، ولی هر کسی میتونه بنا بر ذائقه خودش سبزیجات دیگه ای رو به این برگر اضافه کنه. مثلاً هویج، لوبیا سبز، حتی کدو رنده شده و یا بادمجان تنوری و ذرت میتونن به این برگز اضافه بشن. برای انسجام بیشتر مواد هم میشه از 3 قاشق غذاخوری آرد سفید استفاده کرد.

این که از چه نوع بلغوری استفاده بشه بستگی به خودتون داره هرکدوم در دسترس هست. برای پاپریکا از فلفل دلمه ای سبز یا قرمز استفاده کنید. نان این برگر گیاهی از نوع بریوش همبرگری هست که بزودی رسپی اون رو میگذارم و با سرچ میتونین پیدا کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها