تارت خرمالو
تارت خرمالو
آبان ۱۴, ۱۳۹۸
حلوا ویفری
حلوا ویفری
آبان ۱۴, ۱۳۹۸

بسبوسه از شیرینی ها و دسرهای کشورهای عربی است. انواع مختلفی داره. بسبوسه کاروهات شبیه به کیک باقلواست ولی با آرد سمولینا و بافت مخصوص این آرد که حاصل آسیاب کردن گندم خاصی به نام دوروم هست متفاوت از اون هست.

در این آرد، گندم به طور کامل آسیاب نمیشه و به صورت ذرات بسیار ریزی خرد میشه. دو مدل سمولینا داریم؛ نرم و زبر برای این مدل شیرینی حتماً نرم استفاده کنید.

طرز تهیه بسبوسه کاروهات

ابتدا شکر و تخم مرغ ها رو با همزن بزنید تا حجیم بشه. ( حتماً این مرحله به خوبی زده بشه تا مایه کامل حجیم بشه) بعد کره آب شده را اضافه کنید.

سپس سمولینا و بکینگ پودر، پودر هل و وانیل را اضافه کنید و آرام فولد کنید. در آخر پودر نارگیل را به مواد اضافه کنید و در قالب بیست سانتی بریزید و ده دقیقه در همان حالت در محیط آشپزخونه استراحت بدین و بعد قالب رو در فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه بپزید تا زمانیکه طلایی بشه.

در زمان استراحت بعد از ده دقیقه استراحت میتونید با کارد نوک تیز مواد رو به صورت لوزی برش بدین، البته منظور فقط اینه که خطوط ایجاد کنید، چون بعد پخت برش ها در عمق بسته میشه و فقط طرح میمونه.

بسبوسه کاروهات

کمی خامه صبحانه در قیف بریزید و روی خطوطی که با چاقو روی مواد دادین بریزید. بعد پخت لذیذ تر و زیباتر میشه، قبل از اینکه بذارید در فر خامه بریزید و بعد داخل فر بگذارید تا پخته بشه.

زمان پخت ممکنه در بعضی فر ها کمی بیشتر باشه. برای برشته شدن از گریل فر استفاده کنید. وقتی در آوردید شربت سرد رو روی باقلوای داغ بریزید و دو ساعت در یخچال استراحت بدین.

برای شربت دو پيمانه شکر را با یک و نیم پیمانه آب حرارت بدین تا غلیظ و شهد مانند بشه. کنار بذارید تا خنک بشه. ( من حین جوشیدن شربت دو تا چوب دارچین، چند هل درسته و دو تا برش نازک لیمو هم در قابلمه میندازم)

وقتی شهد رو ریختین روی اون پودر پسته رو جهت تزیین بپاشید، در اینصورت موقع جابه جا کردن از قالب به ظرف جدا نمیشن و به بسبوسه میچسبند.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها