بستنی زمستانی

مربای پرتقال
مربای پرتقال
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
چیکن تیکا ماسالا
چیکن تیکا ماسالا
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

بستنی زمستانی یا negro kiss یه بستنی خوشمزه و یاد آور دوران کودکی است. بستنی زمستانی مورد علاقه همه سنین بوده و به عنوان دسری محبوب و یکی از تنقلات شب یلدا مورد استفاده قرار میگیره. میتونین این بستنی رو خودتون درست کنین و از خوردنش در کنار عزیزانتون لذت ببرین.

روش تهیه بستنی زمستانی

پودر ژلاتین را روی آب پاشیده. کنار بگذارید تا اسفنجی شود. سپس روی حرارت غیرمستقیم (بن ماری) میگذاریم تا با بخار آب حل شده و شفاف شود. سفیده تخم مرغ را با همزن میزنیم تا فرم گرفته و پف کند و هنگامیکه ظرف رو برمیگردونیم از ظرف نریزد. حالا یک قابلمه بزرگتر از کاسه همزن را آب کرده و روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاید. ظرف سفیده را روی قابلمه میگذاریم و پودر قند را به تدریج اضافه میکنیم و با همزن دستی هم میزنیم در حدی که پودر قند در سفیده حل شود. ظرف را از روی حرارت بر میداریم و وانیل و ژلاتین حل شده در آب را به آن اضافه کرده و هم میزنیم.

بستنی زمستانی2

نان میکادو رو با کاتر گرد قالب میزنیم، مخلوط سفیده را داخل قیف ریخته و روی نانها میریزیم. بستنی ها را داخل یخچال میگذاریم تا ببندد.(یک ساعت) بستنی ها را از یخچال درآورده و شکلات تلخ را که به صورت بن ماری ذوب کرده ایم، روی بستنی ها میریزیم و دوباره داخل یخچال گذاشته تا روکش شکلاتی هم بسته شود.

در صورت تمایل میتونید از انواع مغزها داخل بستنی استفاده کنید، روی نان مغز دلخواه را بذارید و بعد مخلوط سفیده را با قیف روی آن بریزید. برای ذوب کردن شکلات آنها را تکه تکه کنید، داخل ظرفی ریخته و روی بخار آب درحال جوش بگذارید تا شکلات بتدریج ذوب شود. نیازی به اضافه کردن روغن مایع برای رقیق کردن شکلات نیست.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها