بستنی نسکافه ای با روکش شکلات

کیک اسفناج با کرم لیمویی
کیک اسفناج با کرم لیمویی
تیر ۲۱, ۱۳۹۸
نان گردویی
نان گردویی
تیر ۲۱, ۱۳۹۸

سالیان قبل که برای اولین بار بستنی درست کردم بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بارها و بارها اون رو درست کردم. امروز رسپی بستنی نسکافه ای با روکش شکلات رو با شما سهمیم میشم، حتماً مورد استقبال شما هم قرار میگیره و مشتری این بستنی خواهید شد.

روش تهیه بستنی نسکافه ای با روکش شکلات

 زرده ها را به همراه شکر و نمک با همزن میزنیم تا کرم رنگ شود. 4 تا بسته پودر نسکافه را به زردها  اضافه میکنیم. شیر را نیز به زردها افزوده، اکنون یک ماهیتابه بزرگ از جنس چدن یا تفلون را روی گاز میگذاریم. مواد را داخل آن ریخته و با حرارت کم هم میزنیم تا غلیظ شود. حتماً باید مداوم هم بزنیم. نکته اصلی این است که مخلوط  نباید بجوشد.

پس از به غلظت رسیدن از روی حرارت برداشته و هنگامی که مواد سرد شد، وانیل را اضافه میکنیم. این ترکیب را در ظرف استیل ریخته و در ظرف را هم می بندیم و داخل فریزر گذاشته و هر یک ساعت و نیم یک بار بیرون آورده و با همزن مواد را یک دست میکنیم.

برای دفعه سوم خامه قنادی را خوب میزنیم که مواد خامه یک دست شود و بعد از مخلوط شدن با بستنی شل نشود. 1 بسته دیگر پودر نسکافه را به خامه اضافه میکنیم. اکنون با مواد داخل فریزر مخلوط میکنیم و میگذاریم یک شب داخل فریزر بماند. موقع سرو میتوانید ظرفی را که میخواهید در آن سرو کنید را مدت کمی داخل فریزر بگذارید.

بستنی نسکافه ای با روکش شکلات

من به صورت ظرفی سرو کردم و مقداری از بستنی ها را به صورتی که در عکس می بنید، ابتدا شکلات را روی بخار آب به صورت غیر مستقیم ( بن ماری ) ذوب کردم و داخل فریزرگذاشتم. چند مرحله ای کار را تکرار کردم و بعد کمی بستنی داخل قالب ریختم. چوب بستنی قرار دادم و دوباره بستنی و کمی شکلات بن ماری شده مجدد روی بستنی ها ریختم. علاوه بر بستنی نسکافه ای با روکش شکلات، با همین دستور میتوانیم بستنی کاکائویی هم درست کنیم. فقط لازم است 4 یا 5 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را با 2 قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنیم و به زردها اضافه کنیم‌.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها