بستنی چوبی هویج خامه ای

کلوچه فومن
کلوچه فومن
تیر ۱۴, ۱۳۹۸
مافین قهوه و خامه با کرم وانیلی
مافین قهوه و خامه با کرم وانیلی
تیر ۱۴, ۱۳۹۸

در لذت درست کردن بستنی خونگی با سالم ترین مواد، همراه ما باشید. این بستنی چوبی هویج خامه ای بسیار خوشمزه، با دستور دقیق شف طیبه تهیه شده.

روش تهیه بستنی چوبی هویج خامه ای

هویج ها را تمیز کنید آنها را زیر آب سرد بشویید. (3 تا 4 عدد) اگر میتوانید آنها را با قلموی سبزیجات پاک کنید. از یک چاقوی تیز برای برش دادن قسمت انتهای هویج استفاده کنید. اگر از آفت های روی پوست هویج نگران هستید میتوانید آن را جدا کنید. این کار از ارزش غذایی و ویتامین آن نمی کاهد. هویج ها را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید. حتی اگر مخلوط کنی با کیفیت بالا دارید، ریسک نکنید. زیرا اگر هویج ها به تکه های مناسب تقسیم نشوند، ممکن است پره های مخلوط کن بشکند. هویج های خردشده و تمیز را در مخلوط کن قرار دهید و تا زمانیکه آنها کاملا خرد شوند، به مخلوط کردن ادامه دهید. حالا پوره های هویج را بین قالب های بستنی تقسیم کنید. این مقدار برای 5 تا بستنی مناسب بود.

اکنون قسمت خامه ای بستنی رو آماده میکنیم، که شامل خامه و شیر عسلی است. میزان شیر عسلی، اختیاری هست. کم و زیادش به اختیار شماست. البته مقدار ذکر شده در مواد لازم مناسب است. شیر عسلی رو میتونید آماده بخرید یا اینکه خودتون در منزل تهیه کنید. من با دستور دقیق شف طیبه و به صورت خانگی آماده کردم. خامه و شیر عسلی رو مخلوط کرده و درون قالب ها بریزید. به این ترتیب شما در قالب های بستنی، دو لایه مجزا خواهید داشت. لایه زیری لایه نارنجی رنگ هست که پوره هویج است  و لایه بالایی لایه سفید رنگ هست که لایه بستنی خامه ای است.

بستنی چوبی هویج خامه ای

البته اگر به تصویر دقت کنید، مشاهده میکنید، لایه های مجزایی وجود ندارد. دلیلش این هست که چوب های بستنی را درون قالب به حرکت در آوردم و یه طرح ابر و بادی درون قالب ها ایجاد کردم. اینطوری زیبا تر خواهد شد. شما هم با کمک چوب های بستنی درون قالب ها طرح ایجاد کنید. البته خیلی هم، هم نزنید که زیبایی دو لایه بودن را از دست خواهد داد. چوب بستنی رو میتونید از فروشگاه های لوازم قنادی خریداری کنید. بستنی ها را به مدت 6 ساعت در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. بعد از بسته شدن کامل بستنی چوبی هویج خامه ای را از فریزر خارج کرده و قالب را از پشت زیر شیر آب گرفته و بستنی ها را دونه دونه خارج کنید. قسمت میوه ای این بستنی حالت یخی دارد. امیدوارم از درست کردن و خوردن این بستنی راحت و خوشمزه لذت ببرید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها