نان سیر و زیتون
نان سیر و زیتون
آبان ۱۴, ۱۳۹۸
بسبوسه کاروهات
بسبوسه کاروهات
آبان ۱۴, ۱۳۹۸

تا امروز کمتر شیرینی و دسری با خرمالو گذاشته بودم. این تارت رو برای شروع انتخاب کردم. مثل همه تارت ها کراست بیسکویتی داره. کرم پنیری لایه میانی و رویه اون رو اسلایس های براق خرمالو تشکیل میده. با هم این تارت خوشمزه رو درست میکنیم.

طرز تهیه تارت خرمالو

ابتدا بیسکوییتها رو با غذاساز یا گوست کوب کاملاً پودر کنید. بعد با کره و دنت مخلوطش کنید. حالت خمیر مانندی میشن. بیسکویتهای خمیری رو کف قالب تارت ریخته و خوب به کف و دیواره های قالب منسجم کنید و فشار بدین تا موقع از قالب درآوردن تارت کمتر به مشکل بر بخورید. قالب تارت رو نیم ساعت داخل یخچال بذارید.

مواد فیلینگ رو آماده کنید، ابتدا پودر ژلاتین را روی آب بپاشید و بعد از اسفنجی شدن روی حرارت غیر مستقیم با بخار آب ژلاتین را در آب حل کنید.(بنماری کنید.)

خامه قنادی را کمی با همزن بزنید تا پف کند و بعد با پنیر خامه ای و پوره خرمالو مخلوطش کنید. پودر ژلاتین بنماری شده که مقداری از دما افتاده و سرد شده رو به بقیه مواد اضافه کنید و دوباره هم بزنید. در اینجا از مواد فیلینگ بچشید، اگر شیرین تر دوست دارید بهش کمی پودر قند اضافه کنید. من همیشه از خامه قنادی استفاده میکنم و زیاد شیرینش نمیکنم. ذائقه ای هست و میتونید با سلیقه خودتون شیرینیش رو  تغییر بدین یا حتی از پوره میوه دیگری استفاده کنید که البته میوه خیلی آبکی نباشه.

تارت خرمالو

میتونید یک قطره رنگ خوراکی نارنجی هم به موادتون بزنید تا رنگش بیشتر بشه. این مقدار خرمالو یه رنگ نارنجی کم رنگ به مواد فیلینگتون میده. اینم سلیقه ای هست من رنگ خوراکی نزدم چون میخواستم روش رو با خود میوه تزیین کنم و کرم زیرش با میوه پوشیده میشد.

مواد پنیری رو روی کراست یا پایه بیسکویتی بریزید و روش رو کمی صاف کنید. سپس در یخچال بمدت چهار ساعت بگذارید تا فیلینگ خودش رو بگیره و سفت بشه. اگر برای درآوردن تارت از قالب مشکل دارید. اول اینکه قالب مخصوص تارت که کف جدا شونده داره و راحت از قالب جدا میشه استفاده کنید و اگر خیلی میترسید یک ساعت آخر رو بجای یخچال داخل فریزر بذارید تا خوب خودش رو بگیره، بعد راحت تر از قالب خارج میشه. ولی یادتون باشه چون داخل فریزر بوده کمی قبل از سروش تو دمای محیط بمونه بهتره و توصیه میکنم زیاد طولانی تو فریزر نذارید چون بعداً دسرتون آب میندازه.

روی دسرتون رو با خرمالوهایی که شل نباشه و اسلایس شده تزیین کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها