کیک نسکافه یا قهوه فوری
کیک نسکافه یا قهوه فوری
تیر ۲۴, ۱۳۹۸
کیک باقلوا آجیلی
کیک باقلوا آجیلی
تیر ۲۴, ۱۳۹۸

تارت فرنجیپین زردآلو ترجمه شده از سایت انگلیسی homecookingadventure.com است که به جای زردآلو از شلیل، هلو و میوه های دیگه هم میتونین استفاده کنین. تارت و فرنجیپین زردآلو در 2 بخش تهیه میشوند.

روش تهیه خمیر تارت فرنجیپین زردآلو

آرد، نمک و شکر را مخلوط کنید، کره را اضافه کنید و با چنگال مخلوط کنین. بهتره این مواد را در غذاساز، مخلوط کنید. سپس زرده تخم مرغ، اسانس بادام و آب یخ را اضافه کنین و مخلوط کنید. خمیر را اصلاً ورز ندید و فقط جمع کنید. داخل سلفون بگذارید و 1 ساعت در یخچال قرار بدید.

 روی سطحی که کمی آرد پاشیدین، خمیر را به اندازه قالبتون باز کنید.( قالب مستطیل 12 در 36 سانتی متر ) داخل قالب  بگذارید و اضافه های خمیر را ببرین و 30 دقیقه در یخچال بگذارید.

فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن و گرم کنید. خمیر را با چنگال سوراخ سوراخ کنید، روی خمیر کاغذ روغنی گذاشته و داخلش حبوبات بریزید و 20 دقیقه در فر بپزید. .سپس از فر خارج کنید و کاغذ روغنی را بهمراه حبوبات بردارید و 10 دقیقه دیگر هم بپزید.

تارت فرنجیپین زردآلو

در کاسه بزرگی، کره نرم هم دمای محیط و شکر را با همزن بزنین تا خامه ای شود. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هر بار با همزن هم بزنین. وانیل و اسانس بادام را اضافه کنین و مخلوط کنید. اکنون پودر بادام و آرد را اضافه کنین و با لیسک به آرامی زیر و رو کنید. روی خمیر تارت که تا حدودی سرد شده، مارمالاد زردآلو بمالین و فرنجیپین را داخلش بریزید و یکنواخت پخش کنید. اسلایس های زردآلو را روی آن بچینید و کمی داخل فرنجیپین فشار بدید و در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 25 تا 30 دقیقه بپزید. تارت فرنجیپین زردآلو را پس از پخت از فر درآوردید به اختیار روی آن مارمالاد زردآلو بمالید و پس از سرد شدن سرو کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها