تل کادایف شکلاتی کاسه ای
تل کادایف شکلاتی کاسه ای
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
نان پاندورا
نان پاندورا
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

تارت پنیر و خرما تارتی متفاوت از نظرطعم و مزه که با پنیر ماسکارپونه و خرما و با عطر و طعم لیمو درست میشه. از آموزشهای خانم منیر توتونچی در مجله قنادباشی است. مواد لازم خمیر و مواد میانی جدا توضیح داده شده.

طرز تهیه تارت پنیر و خرما

قالب تارت به ابعاد  10 در 35 سانتی متر را چرب کرده و آماده کنید. آرد ها، پودر شکر، پودر نارگیل و مارسیپان را در داخل دستگاه غذا ساز گذاشته و 10 ثانیه روشن کنید تا ترکیب شوند. کره را اضافه کنید و 20 ثانیه دیگر دستگاه را روشن کنید تا مواد مخلوط و فشرده شوند. خمیر را از غذا ساز خارج کرده و یک دقیقه به آرامی ورز دهید تا خمیر یک دستی شود.

خمیر را در کیسه پلاستیکی گذاشته و 15 دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس بیرون آورده خمیر را کمی رول کنید و بین دو کاغذ روغنی به قدر کافی باز کنید تا به آسانی در قالب پهن شود و دیواره های غالب را نیز به خوبی بپوشاند.خمیر را دوباره به مدت 10 دقیقه در یخچال بگذارید.

روی خمیر را قطعه ای کاغذ روغنی گذاشته و روی آن را با لوبیا پر کنید. به مدت 10 دقیقه  قالب را در فری که با حرارت 180 درجه سانتی گراد روشن کرده اید بگذارید. بعد از فر خارج کرده و کاغذ و لوبیا ها را بردارید و دوباره 5 دقیقه در فر بگذارید. سپس از فر خارج کرده و مواد میانی را روی آن بریزید.

تارت پنیر و خرما

برای تهیه مواد میانی تارت پنیر و خرما، خرما ها را از درازا به 4 قسمت کرده و روی خمیر بچینید. تخم مرغ ها، اسانس و پودر کاسترد، پنیر ماسکارپونه، شکر و خامه را با همزن برقی یک دقیقه هم بزنید تا مایه یک دست شود . این مایه را روی خرما ها بریزید و با پرک بادام بپوشانید و 30 دقیقه دیگر در فر قرار داده و بپزید تا روی تارت طلایی شود. حتماً از پیمانه های استاندارد شیرینی پزی استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها