کیک شکلاتی فمیلی چاکلت
کیک شکلاتی فمیلی چاکلت
آبان ۸, ۱۳۹۸
نان شیرمال
نان شیرمال
آبان ۸, ۱۳۹۸

هر سال 31 اکتبر مراسم هالوین در برخی کشورها برگزار میشه و چندسالی است که خوردنی های این مراسم در اینجا هم مورد توجه قرار گرفته. یه تارت کدو حلوایی هالوینی به شکل چاه قدیمی درست کردم که میتونین با تزیینات متفاوت در فصل وفور کدوحلوایی درست کنین و لذت ببرین.

طرز تهیه تارت کدو حلوایی هالوینی

اول مواد خشک را با هم مخلوط كرده و بعد كره نرم و همدمای محیط را اضافه و مخلوط میکنیم.  بعد تخم مرغ را با چنگال میزنیم و بعد 25 گرم از آن را وزن کرده اضافه میکنیم. مواد را در حدی كه يكدست بشن مخلوط میکینم. خمیر را داخل كيسه فريزر گذاشته و بمدت يكساعت داخل يخچال میگذاریم.

سپس خمير را  پهن کرده و کف و دیواره رينگ ١٥ سانتی را با خمير  میپوشانیم. سپس كف و ديواره خمير با فويل پوشانده و داخل فويل  را لوبيا و یا حبوبات ريخته تا موقع پخت خمير پف نكنه و در فر گرم شده با دمای ١٩٠ درجه بمدت ١٥ دقيقه میپزیم و بعد از پخت از فر در آورده تا كاملاً خنک شود.

تارت کدو حلوایی هالوینی

طرز تهیه کرم کدو تنبل 1

٢٠٠ گرم كدو تنبل پخته شده را كاملاً پوره و نرم كرده، با ٢٠ گرم شكر و ٢ عدد تخم مرغ مخلوط میکنیم تا مواد كاملاً يكدست و منسجم بشه.

٢٠٠ ميلی ليتر شير و كمی وانيل روی حرارت گرم كرده و بتدريج  و در حال همزدن به مخلوط كدو اضافه  میزنیم، مخلوط را از صافی رد میکنیم و داخل تارت ريخته و در فر گرم ١٦٠ درجه بمدت ٣٠ الی ٣٥ دقيقه میپزیم. ( البته ٤ طرف قالب ٤ تا كاسه كه داخلش آب جوش  ریختیم، میگذاریم .) بعد از پخت، تارت  را كنار گذاشته تا سرد بشه و يک ساعت هم داخل يخچال قرار میدیم.

طرز تهیه کرم کدو تنبل 2

٢٠٠ گرم كدو تنبل پخته پوره شده را با ٥٠ ميلی لیتر خامه و ٥٠ ميلی لیتر شير روی حرارت گذاشته تا گرم شود. سپس از روی حرارت برداشته، ٤٥ گرم شكلات تخته ای سفيد خرد شده را اضافه و مخلوط میکنیم و هم میزنیم تا كرم يكدست بشه، سپس روی كرم كدوی قبلی داخل تارت ريخته و داخل يخچال میگذاریم تا خنک بشه. با هر تزیین  دلخواهی سرو میکنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها