تخم مرغ سوخاری

پارافه آناناس
پارافه آناناس
اکتبر 24, 2019
نان کرمدار آلمانی
نان کرمدار آلمانی
اکتبر 25, 2019

فینگر فود تخم مرغ سوخاری یه فینگرفود شیک و جذابه. تو تولدها و جمع های دوستانه فینگرفودها زیاد استقبال میشن. بچه ها هم تخم مرغ سوخاری رو به دلیل ترد و کرانچی بودنش  با میل و رغبت بیشتری میخورن.

طرز تهیه تخم مرغ سوخاری

 این غذا اندازه دقیقی نداره و باید به تعداد مورد نیاز تخم مرغ آبپز کنید و بعد از پخت پوست آنها را جدا کنید و با یک چاقوی تیز از وسط به دو قسمت مساوی تقسیمشون کنید.

زرده ها را جدا کنید و داخل کاسه ای بریزید و با کمی نمک و فلفل و سس مایونز و در صورت دلخواه کمی ماست چکیده شیرین مخلوط کنید. بهتره با گوشتکوب برقی میکس کنید که کاملاً یکدست بشن.

یک تخم مرغ کامل را در کاسه ای بشکنید و کمی با چنگال بزنید تا از لختگی خارج بشه، سپس سفیده های آبپز شده تخم مرغ را ابتدا در تخم مرغ بزنید و سپس در پودر سوخاری بغلطانید. میتوانید این مراحل را دو بار تکرار کنید تا لایه ضخیمی از پودر سوخاری تخم مرغ را پوشش بده.

تخم مرغ سوخاری

در صورت تمایل میتوانید در کاسه ای مقداری آرد بریزید و ابتدا در آرد سپس در تخم مرغ و بعد در پودر سوخاری بزنید، اینجوری لایه بیرونی ضخیم تر میشه.

تمامی سفیده ها که آماده شدند آنها را برای نیم ساعت در یخچال قرار بدید و بعد در روغن شناور داغ سرخ کنید. در آخر زرده ها را داخل قیف با ماسوره ستاره ریخته و وسط هر سفیده سرخ شده یک شکوفه بزنید و با یک شاخه شوید یا جعفری و کمی فلفل قرمز تزیین و سرو کنید.

 اگر تمایل دارید این فینگرفود را برای مهمانی از چند ساعت قبل آماده کنید، میتونین فر رو با دمای 200 درجه برای نیم ساعت گرم کنید و بعد از سرخ شدن همه تخم مرغ های سوخاری را در سینی فر بچینید و در فر گرم اما خاموش قرار بدید و زمان سرو با زرده ها شکوفه بزنید. هر زمان فر گرمای خود را از دست داد میتوانید مجدد آنرا گرم کنید. یادتون باشه زرده ها را تا زمان سرو داخل یخچال قرار بدید که خراب نشوند.

 من از پودر سوخاری پانکو استفاده کردم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها