کرم شکلات
کرم شکلات
سپتامبر 11, 2019
کیک شیره انگور
کیک شیره انگور
سپتامبر 12, 2019

پست امروز ترشی انبه بسیار خوشمزست که اگه اهل درست کردن ترشی و استفاده از اون هستین، تا انبه تو این فصل موجوده حتماً درست کنین و لذتش رو ببرین.

روش تهیه ترشی انبه

اول از همه انبه های سبز رو بشورین، پوست بگیرین و آروم از زوایای مختلف از هسته جداکنید. برشهای خلالی و یا هر مدل به دلخواه بزنید. درون یک ظرف مناسب قرار بدین، مقداری زردچوبه و نمک بزنید. با دست ماساژ بدین تا مواد به خورد هم برن. درب  ظرف رو کیپ کنید و چند ساعت توی یخچال بگذارید تا بمونه.

بعد از این مرحله تمر هندی و سرکه رو با هم مخلوط کنید، حسابی چنگ بزنید تا تمر و سرکه با هم ترکیب بشن. هسته ها رو جدا کنید که بهترین روش استفاده از یک صافیه تا تمام مواد از هم جدا بشه.

هسته ها رو بگیرین درون یک تابه یا یک ظرف مناسب تمام ادویه جات معطر ذکر شده را که از قبل آسیاب کردیم و یا کوبیدیم کمی تفت میدیم، تا عطرش چند برابر بشه. روغن زیتون رو بهش اضافه کرده باز کمی تفت میدیم. 2 دقیقه کفایت میکنه.

حبه های سیر که از قبل رنده کردیم را افزوده  و بعد 1 قاشق مرباخوری رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم.( میتونید بیشتر هم بریزید )

ترشی انبه

 تمام این مراحل رو خیلی زود انجام بدین تا مواد نسوزه. سریع تفت بدین و ترکیب تمر هندی و سرکه رو به ادویه های معطر افزوده. وقتی کمی داغ شد، انبه ها رو اضافه کنید. اجازه بدید 15 دقیقه با شعله ملایم ریز بجوشه. اگر ترشی رو نرم تر دوست دارین نیم ساعت کافیه. بعد از تایم ذکر شده شعله رو خاموش کنید و بگذارید ترشی کاملاً سرد بشه، سپس درون شیشه بریزید و در یخچال بگذارید تا حسابی جا بیفته. توصیه می کنم در جای خنک نگهداری کنید.

نکته اگر از انبه زرد استفاده کردین حتماً سفت باشه، تمام مراحل رو انجام بدین اما در سس نجوشه چون کاملاً له میشه و ترجیحاً انبه سبز برای ترشی انبه خیلی بهتره. من از فلفل مکزیکی به جای قلمی استفاده کردم.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها