ترشی و چاشنی

ترشی کامکوات

مواد لازم :

 

  • کامکوات
  • سرکه
  • نمک
  • فلفل
  • آب

کامکوات میوه‌ ای از دسته مرکبات است. شکل ظاهریش شبیه پرتقاله، اما در اندازه کوچکتر. اندازه این میوه حدود ۴ الی ۵ سانتیمتر  و دارای پوستی نارنجی و شبیه چرم است. مزه این میوه ترش و شیرین و ترشی آن بسیار لذیذه. قبلاً در پستی طرز تهیه مربای این میوه را گذاشتم که میتونید در پست مربای کامکوات ببینید. امروز ترشی کامکوات رو با هم درست میکنیم.

طرز تهیه ترشی کامکوات

کامکوات ها را تمیز بشویید و برای یک روز یا شب تا صبح داخل آب قرار دهید و چند بار آب آن را عوض کنید.

در نهایت آبکشی کنید و با چنگالی تیز آنها را سوراخ کنید به طوریکه چنگال از یک سمت وارد پرتقال شود و از سمت دیگر خارج شود و روی هر پرتقال ۴ سوراخ چنگال باقی بماند. حتماً از چنگال میوه خوری که تیز باشد استفاده کنید که آب پرتقال خارج نشود و عمل سوراخ زدن سریع انجام شود.

برگر مرغ سوخاری
ادامه مطلب

قابلمه ای متناسب با حجم کامکوات را آب کنید و اجازه دهید به نقطه جوش برسد سپس کامکوات را داخل آب ریخته و اجازه دهید چند دقیقه بجوشد. سپس آبکش کنید و کامکوات ها را داخل ظرف آب سرد بریزید و بعد از ۲ دقیقه آبکش کنید.

این مراحل را سه بار انجام دهید تا تلخی کامکوات کاملاً گرفته شود.

ترشی کامکوات

بعد از دو بار جوشاندن، یکی از کامکوات ها را بچشید اگر تلخ بود برای سومین یا اگر نیاز شد چهارمین بار آنرا بجوشانید و آبکشی کنید. سپس سرکه و آب را با توجه به حجم ظرف ترشی به نسبت ۲ به ۱ بجوشانید و نمک و کمی فلفل به آن اضافه کنید. میزان نمک را حتماً بچشید که بیش از حد شور نباشد.

شیرینی مونت کارلو نارگیلی
ادامه مطلب

کامکوات ها را در ظرف ریخته و آب و سرکه جوشانده و خنک شده را روی آن بریزید تا ظرف پر شود. درب آن را محکم ببندید و در جای خنک قرار دهید و بعد از ۲ تا ۳ هفته آماده مصرف می باشد.

میتوانید آب را حذف کنید و فقط از سرکه خالص استفاده کنید که در اینصورت سرکه نیازی به جوشاندن ندارد. میتوانید کامکوات ها را حلقه یا از وسط نصف کنید. بهتر است ۲ سانت از سر شیشه را خالی بگذارید. برای ترشی ترجیحاً از ظروف شیشه ای استفاده کنید.

رسپی و عکس از پیج اینستاگرام marjan_rezazadeh@
مرجان رضازاده

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن