کیک شکلاتی با رویه نارگیلی
کیک شکلاتی با رویه نارگیلی
تیر ۱۷, ۱۳۹۸
تارت پنیر و خرما
تارت پنیر و خرما
تیر ۱۷, ۱۳۹۸

تل کادایف شکلاتی کاسه ای شیرینی ترکی با نام TELKADAYIFLI ÇANAĞINDA MUHALlEB می باشد. در این شیرینی خوشمزه و راحت، کاسه ای از شکلات و رشته های کادایف آماده میکنیم و با فرنی یا محلبی پر میکنیم. برای تهیه این شیرینی خوشمزه همراهمان باشید.

طرز تهیه تل کادایف شکلاتی کاسه ای

تل کادایفها را در تابه ترجیحا ًتفلون ریخته و تفت میدهیم. مرتب هم می زنیم تا رنگ رشته های کادایف کمی تغییر پیدا کرده و برشته شود. شکلاتها را در کاسه ای ریخته به صورت بن ماری روی بخار آب قرار داده تا شکلات ذوب شود.

کاسه بزرگی را در نظر گرفته و رشته های برشته شده را داخلش ریخته و شکلات بن ماری را اضافه میکنیم و هم میزنیم. این کار با قاشق انجام دادنش سخت است پس از دستمون استفاده و با دست کاملاً شکلات را به خورد رشته های کادایف می دهیم.

تا این مواد سرد نشده از کاسه های کوچک تک نفره که در هر آشپزخونه ای موجود است، استفاده کرده و از مواد داخل کاسه ها گذاشته با قاشق کوچک کمی فشار میدهیم تا دیواره های ظرف با کادایف ها پر شود. (مانند شکل ) در واقع کادایف ها شکل کاسه بگیرد. وقتی همه کاسه ها به این شکل آماده شد در یخچال میگذاریم تا کاملاً خودش را بگیرد و سفت شود. بدلیل وجود شکلات، کاسه های ما زود سفت می شوند.(یک ساعت باید داخل یخچال بماند.)

پس از قرار دادن در یخچال کرم یا محلبی را آماده میکنیم.

تل کادایف شکلاتی کاسه ای

برای تهیه کرم یا محلبی، همه مواد گفته شده به جز وانیل و کره را داخل  قابلمه ریخته، روی حرارت می گذاریم. با هم زدن مداوم اجازه میدهیم بجوش بیاید و به غلظت برسد. باید غلظتش در حدی باشد که وقتی با ماسوره داخل کاسه ها میریزم فرم بگیرد. بعد از رسیدن به این غلظت از روی  حرارت برداشته و کره و وانیل را اضافه کرده با همزن برقی، حدود 4 الی 5 دقیقه هم میزنیم تا حالت صاف و یکدستی پیدا کند. پس از سرد شدن کامل کاسه های کادایف را از یخچال در آورده و به آرامی از کاسه جدا می کنیم. ( خیلی راحت جدا میشوند ) داخل کاسه ها را با کرم یا محلبی ماسوره می زنیم  و دوباره در یخچال حدود 30 دقیقه قرار می دهیم. بعد سرو میکنیم.

از کپسولهای کاغذی هم میتوانید براحتی برای درست کردن کاسه های تل کادایف شکلاتی کاسه ای استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها