توپک خرما

اسپاگتی بادمجان و زیتون
اسپاگتی بادمجان و زیتون
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
مربای پرتقال
مربای پرتقال
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

ورژن جدیدی از توپک خرما رسپی اصلی این کار به این صورت هست که ...بیسکوئیت پودر میشه و با خرما و بقیه مواد مخلوط میشه.. اما این ورژن به سبک متفاوتی درست میشه.

روش تهیه توپک خرما

در این روش بیسکوئیت را پودر می کنیم  و به صورت تارت درست میکنیم. (می توانید از دو مدل بیسکویت استفاده کنید و تارت ها رو در دو نوع ساده و کاکائویی درست کنید. )

 معمولا یک بسته بیسکوئیت پتی بور را با ۶۰ گرم کره آب شده مخلوط و خمیر می کنند....اما من میزان کره رو نصف کردم و به جای بقیه ی کره...کم کم ...کرم شکلاتی اضافه کردم تا بیسکوئیت حالت خمیر پیدا کنه....یک قاشق هم شیر بهش اضافه کردم داخل قالب های فلزی رو کیسه فریزر گذاشتم و با مواد پرش کردم. سطح کار باید صاف باشه. قالب ها رو داخل یخچال می گذاریم. هنگامی که سفت شد ، تارت بیسکوئیتی رو با کمک نایلون از قالب جدا می کنیم.

َ
توپک خرما2

خرما رو پوست گرفته و هسته هاشو جدا می کنیم. کمی له شون می کنیم  و بعد داخل ماهیتابه ( بسته به میزان خرما ) با کره کمی تفت می دهیم تا نرم بشه. به اونها پودر دارچین و هل اضافه می کنیم. در آخر هم گردو رو اضافه کرده و از روی حرارت برمی داریم. (میزان گردو به مقدار دلخواه هست) از حرارت که افتاد، گلوله هایی از خرما برداشته. گرد می کنیم و در پودر پسته، یا کنجد یا پودر نارگیل و یا پودر گل سرخ می غلطانیم. وسط تارت ها،کمی شکلات آب شده می ریزیم و گلوله ی خرما رو روش میگذاریم. من با کرم شکلات و گل هایی از شکلات سفید آب شده که در قالب ریختم...توپک ها رو تزیین کردم

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها