نان نارگیل
نان نارگیل
فروردین ۶, ۱۳۹۹
کیک نارنگی کرمدار
کیک نارنگی کرمدار
فروردین ۶, ۱۳۹۹

این توپک کاراملی رو که براتون میگذارم جزو شیرینی های مورد علاقه منه که به هر مناسبتی درست میکنم. گاهی یلدا گاهی عید نوروز و حتی برای مراسم نذری هم درستش کردم. خیلی خوشمزست و ماندگاری بالایی هم داره. مزش شبیه شکلات های مترو هستش، البته خوشمزه تر و نرمیش هم دقیقا مثل شکلات مترو هست و اصلا سفت نیست. ماندگاری بالاش مزیتش هست و میتونید زودتر از زمان مورد نظر درستش کنید.

طرز تهیه توپک کاراملی

بیسکوییت رو اول با غذاساز پودر کنین و بعد با آسیاب کاملا آردش کنین. (اصلا نباید ذراتش زیر دندون حس بشن برای همین از این روش استفاده کنید.)

شکر را روی حرارت ملایم کاراملی کنین.( درون تابه بریزید و بدون هم زدن اجازه بدید با حرارت ملایم، شکر شروع به ذوب شدن کند و با کمی چرخاندن تابه اجازه بدید همه ذرات شکر شروع به تغییر رنگ و طلایی شدن کند.) خامه را روی بخار کتری یا مایکروفر گرم کنین و بعد به شکر کارامل شده اضافه کنین.( تو این مرحله ممکنه شکر سفت بشه، اما با اندکی صبر و حوصله و ممارست در هم زدن زیاد، کارامل سفت شده را روی حرارت خیلی کم حل کنین تا روان بشه.)

توپک کاراملی

اکنون ترکیب گردو و بیسکوییت و کارامل را داخل کاسه بریزید و مخلوط کنین و با دست بخورد هم بدین تا کاملا خمیری شکل بشه و بشکل توپک های کوچیک در بیارین.

شکلات رو بن ماری کنین و توپکها رو توش بغلتونید و روی کاغذ روغنی بچینید. (قبل از اینکه روکش شکلات سفت بشه روش رو ترافل بریزین تا بهش بچسبه.) بعد از اینک شکلات خودش رو گرفت ( اگر دمای محیط خنک باشه سریع خودش رو میگیره، اگرنه با سینی داخل یخچال بگذارید تا روکش شکلات خودش رو بگیره.) سپس بذارین تو ظرف درب دار و داخل یخچال بمدت طولانی نگهداری کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها