حلوای بوتیکی

کرم شاتوت
کرم شاه توت
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸
سالاد والدورف
سالاد والدورف
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸

حلوا نوعی شیرینی یا دسری است که در بسیاری از کشورها به طرق مختلف تهیه و سرو می شود. در تهیه حلوای بوتیکی یا مدرن روش متفاوتی نسبت به حلواهای سنتی به کار می رود. در این نوع حلواها آرد با حرارت، کم تفت داده می شود و سپس با توجه به نوع حلوا پودر قند و دیگر مواد با یکدیگر ترکیب می شوند. حلواهای بوتیکی یا مدرن معمولاً طعم های مختلف و ظاهر جالبی دارند.

روش تهیه حلوای پسته

در این مدل حلوای بوتیکی شکر و آب را  مخلوط کرده و روی حرارت میگذاریم، کمی که جوشید، از روی حرارت برداشته و کنار میگذاریم. حالا آرد را الک کرده و داخل تابه میریزیم و روی حرارت ملایم هم میزنیم تا آرد بو داده شده، ولی تغییر رنگ ندهد. وقتی که بوی آرد بلند شد کره را اضافه کرده و مخلوط میکنیم. شربت (مخلوط آب و شکر) را در تابه میریزیم و هم میزنیم تا جذب آرد شود. اگر خواستیم که به حلوا رنگ اضافه کنیم یکی دو قطره رنگ رو به شربت اضافه میکنیم. وقتی که شربت جذب آرد شد و حلوای ما یکدست شده و از ظرف جدا شد، از روی حرارت برمیداریم و پودر پسته و هل را اضافه کرده و مخلوط میکنیم. حلوای بوتیکی پسته را در قالب سیلیکونی ریخته و به آن شکل داده و تزیین میکنیم. برای خارج کردن حلوا از قالب سیلیکونی بهتره 2 ساعت حلوا را درون فریزر قرار دهید و سپس خارج کنید.

روش تهیه حلوا زنجبیل و گردو

آرد را روی حرارت ملایم بو میدهیم در حدی که کرم رنگ شود. از روی حرارت برداشته و آرد را الک میکنیم، دوباره روی حرارت گذاشته و کره را اضافه کرده و کمی هم با کره آرد را تفت میدهیم. حالا شعله زیر تابه را خاموش کرده و گردوی پودر شده، زنجبیل و هل را داخل آرد ریخته و مخلوط میکنیم .وقتی که حلوا از داغی افتاد، یعنی حرارت حلوا دست را نسوزاند،  پودر قند را در دو مرحله روی حلوا الک کرده و مخلوط میکنیم . در آخر هم حلوا را درحالی که گرم هست در یک ظرف مستطیل شکل به قطر یکسانت پهن کرده و با کاتر قالب زده و تزیین میکنیم.

حلوای بوتیکی
روش تهیه حلوا فندق و شکلات حلوای فندق و شکلات هم جزو حلوای بوتیکی محسوب میشه. برای تهیه این مدل حلوا، فندقها را داخل فر یا روی حرارت ملایم تست میکنیم و پوست فندقها رو با دست جدا کرده و پودرش میکنیم . آرد را الک کرده و روی حرارت ملایم بو میدهیم. مراقب باشید که آرد تغییر رنگ ندهد، کره را به آرد اضافه کرده و مخلوط میکنیم از روی حرارت برمیداریم. وقتی که حلوا از داغی افتاد یعنی حرارتش دست را نسوزاند، پودر قند و پودر فندق را اضافه کرده و خوب مخلوط میکنیم. شکلات تلخ را بن ماری کرده و با یک برس کوچک دیواره و کف قالبهای کوچک سیلیکونی را شکلات میزنیم قالب را داخل یخچال گذاشته تا شکلات ببندد. از یخچال بیرون آورده و یک بار دیگه این کار رو انجام میدیم. در آخر حلوای فندقی را داخل این قالبهای شکلات زده، ریخته و یکساعت داخل فریزر میگذاریم و بعد به راحتی از قالب جدا کرده و تزیین میکنیم.
حلوای بوتیکی

حلوای هویج با کراست بیسکویتی

بیسکویت را پودر میکنیم. کره آب شده و دارچین را اضافه کرده و مخلوط میکنیم. سپس در قالبهای کوچک، از مخلوط بیسکویت ریخته و خوب پرس و فشرده اش میکنیم. در یخچال قرار داده تا خودش را بگیرد. برای درست کردن حلوا، شکر، آب،گلاب و زعفران را روی حرارت میگذاریم . همین که یکی دو جوش زد از روی حرارت برداشته، هل را اضافه کرده و کنار میگذاریم .

هویج را با 1لیوان آب پخته، آب که کاملا تبخیر شد، به صورت پوره در می آوریم. حالا آرد برنج الک شده را روی حرارت متوسط گذاشته و مرتب هم میزنیم تا بوی خامی آن گرفته شود و آرد تغییر رنگ ندهد. حدودا 10 دقیقه طول میکشد. بعد از آن کره را اضافه میکنیم. هویج پوره را داخل شهد ریخته و به مخلوط آرد و کره اضافه میکنیم و هم میزنیم تا حلوا یکدست شده و وقتی قابلمه را تکان دهیم حلوا وسط ظرف جمع شود. از حلوا روی بیسکویت پرس شده میریزیم و روی حلوا را صاف میکنیم . برای اینکه حلوا تمیز از قالب بیرون بیاد یکساعت داخل فریزر گذاشته و به راحتی از قالب جدا میکنیم و به دلخواه تزیین میکنیم.

برای لایه کراست بیسکویت در این مدل حلوای بوتیکی 2 بسته بیسکویت پتی بور، 150 گرم کره و 1 قاشق چایخوری پودر دارچین نیاز داریم.

روش تهیه حلوا بادام

شکر، آب،گلاب و زعفران را مخلوط کرده و روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاید. کمی که بجوش آمد، از روی حرارت برمیداریم و کنار میگذاریم. آرد را الک کرده و روی حرارت بو داده تا به رنگ قهوه ای روشن دربیاید، پودر بادام و دارچین را داخل آرد میریزیم.بعد از اون روغن رو اضافه کرده و خوب هم میزنیم. در آخر هم شربت را ریخته و مرتب هم زده تا شربت جذب آرد شود و حلوا یکدست شده و از ظرف جدا شود. این حلوا را هم میتوان با قالبهای شکلات شکل داد و تزیین کرد.

 
 
 

روش تهیه حلوا نارگیلی

درادامه حلوای بوتیکی طرز تهیه حلوای نارگیلی به این صورت است که آرد را الک کرده و روی حرارت بو میدهیم. آرد تغییر رنگ ندهد، از روی حرارت برداشته و آرد را دوباره الک میکنیم و روی حرارت گذاشته ،کره را اضافه کرده، کمی تفت میدهیم و از روی حرارت برمیداریم. وقتی که حلوا حرارتش را از دست داد طوری که دست را نسوزاند، پودر قند، پودر نارگیل و هل را داخل آرد و کره ریخته و مخلوط میکنیم. حلوا را داخل قالب شکلات پرس کرده و یکساعت در فریزر میگذاریم و سپس از قالب خارج میکنیم.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها