حلوای سه آرد

حلوا ویفری
حلوا ویفری
آبان ۱۵, ۱۳۹۸
دونات
دونات
آبان ۱۵, ۱۳۹۸

حلوای سه آرد از حلواهای خوشمزه و خوش طعم سنتی است که می توانید برای پذیرایی در مجالس و مهمانی ها این نوع حلوا را در منزل بپزید. در طرز تهیه حلوا سه آرد همانطور که از اسم این نوع حلوا پیداست از سه نوع آرد، آرد گندم و آرد برنج و آرد نخودچی استفاده می شود.

طرز تهیه حلوای سه آرد

برای تهیه حلوای سه آرد ابتدا شکر و آب را درون ظرفی مناسب بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا شکر درون آب حل شود. نیاز به جوشیدن آب نیست. سپس گلاب و زعفران دم کرده را به شربت حلوا بیفزایید و بعد از گذشت سه دقیقه حرارت شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا شربت حلوا از داغی بیفتد. میتونین چند دانه هل را به شربت اضافه کنید تا طعم هل بگیرد. درش را میگذاریم در طی مدت تهیه آردها.

در مرحله بعدی درون تابه ای مناسب، بزرگ و دیواره بلند آرد گندم را بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه با حرارت خیلی ملایم آرد را تفت دهید تا رنگ آن عوض شود و بوی خامی آرد گرفته شود. سپس آرد برنج را به آرد گندم بیفزایید و به مدت ۱۰ دقیقه مخلوط آرد را تفت دهید. بعد از گذشت مدت زمان ذکر شده آرد نخودچی را به مخلوط آرد گندم و آرد برنج اضافه کنید و به مدت ۸ دقیقه مخلوط آرد را تفت دهید و از روی حرارت گاز بردارید و آرد ها را الک کنید.حتما بعد از اضافه کردن آرد نخوچی مرتب هم بزنید که نسوزد و حتماً بعد از زمان مورد نظر الک کنید.

حلوای سه آرد

در ادامه مجدد آرد ها را بعد از الک روی حرارت گذاشته تا گرم شود و بعد روغن را به مخلوط آرد تفت داده شده بیفزایید و با کمک قاشق چوبی آرد را تفت دهید. سپس پودر هل را به مخلوط آرد و روغن بیفزایید و تابه را دوباره روی حرارت گاز با شعله ملایم قرار دهید و مواد حلوا را هم بزنید.

بعد از روغن، کره را اضافه کنید و بعد شربت را به صورت آرام آرام به مواد حلوا بیفزایید و حلوا را هم بزنید تا شربت به خورد حلوا برود و جمع شود. بعد از اینکه حلوا به راحتی از کف تابه جدا شد آن را از روی حرارت گاز بردارید. من حلوا را در قالب سیلیکونی بدون نیاز به چرب کردن ریختم و بعد از 10 دقیقه قرار دادن در یخچال برگردوندم. میزان شکر را در صورت تمایل میتونین تا 1 پیمانه کمتر کنین.

نکات طلایی برای پخت بهتر حلوا سه آرد

1 برای تهیه حلوا سه آرد از آرد نخودچی و آرد برنج با کیفیت عالی استفاده کنید تا حلوای بعد از پخت خوش طعم و لذیذتر شود.

2 در دستور تهیه حلوا سه آرد نباید آرد نخودچی را بیش از اندازه تفت دهید زیرا آرد نخودچی به سرعت می سوزد.

3 برای تهیه شربت حلوا نیازی نیست آب به دمای جوش برسد و همین که شکر درون آب حل شود کافی است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها