حلوا بوتیکی

پاولوا
پاولوا
دی ۲۳, ۱۳۹۸
بیسکویت ساقه طلایی
بیسکویت ساقه طلایی خانگی
دی ۲۳, ۱۳۹۸

از اونجایی که دو پست حلوا بوتیکی رو که قبلا گذاشتم بشدت استقبال کردید و دوست داشتید، با مجموعه دیگه ای از چند مدل حلوا بوتیکی اومدم که امیدوارم دوست داشته باشید و میزهای پذیرایتون رو با این حلواها خوشگل کنید.

تو این عکس از راست به چپ به ترتیب بیسکو حلوای سه آرد، حلوا پسته، حلوا زنجبیلی، حلوا گل سرخ و حلوای مارزیپان و شیرعسلی و بالاخره حلوای زنجبیل و شکلات رو میبینید که به غیر از مورد اول که همه بلدید بترتیب روش تهیه اونها رو میگدارم. در بخش حلواها تنوع بسیار زیادی از این دسر سنتی رو میتونید پیدا کنید. دو پست حلوای بوتیکی و حلواهای بوتیکی رو هم برای راحتی از همینجا میتونید ببینید.

طرز تهیه انواع حلوا بوتیکی

ابتدا نکات مهم و مشترک رو بیاد داشته باشید. پودر قند یا پودر شکر حتما الک حریر بشه که زبری نداشته باشه. وقتی آرد و کره ولرم رو به خنک شد پودر قند اضافه میشه. حلوا رو تا وقتی گرم هست داخل قالب پرس کنید.

طرز تهیه حلوا پسته

آرد سفید را در تابه ریخته و با حرات بسیار ملایم اجازه میدهیم تفت بخورد و خامی آن گرفته شود اما تغییر رنگ ندهد.( تقریبا ۲۰ _۳۰دقیقه) سپس از روی حرارت برداشته و آرد را الک میکنیم و بعد به تابه برگردانده و کره را افزوده و اجازه میدهیم با گرمای مواد کره نیز ذوب شود.

شعله را خاموش کرده و اجازه میدهیم ولرم شود. پودر پسته و هل و پودر قند را با هم ترکیب کرده و به آرد و کره افزوده و مخلوط میکنیم. در صورتیکه خمیر سفت بود و انسجام نداشت از چرخ گوشت رد کرده و اگر باز هم خشک بود کمی کره و اگر خمیر شل بود کمی پودر پسته اضافه میکنیم. مایه حلوا را تا وقتی ولرم است داخل قالبهای سیلیکونی پرس کرده و نیم ساعت در فریزر گذاشته سپس از قالب جدا میکنیم.

 

حلوا زنجبیلی

آرد را در تابه ریخته با حرارت ملایم بیست دقیقه تفت داده تا خامی آن گرفته شود اما تغییر رنگ ندهد. آرد را الک کرده و اجازه میدهیم ولرم رو به خنک شود. در ظرفی کره همدمای محیط و پودر قند را با همزن برقی همزده تا پوک و روشن شود. سپس پودر زنجبیل را افزوده و مخلوط میکنیم. مخلوط کره ای را به آرد افزوده و با قاشق ترکیب میکنیم. مواد در این حالت منسجم نیست از چرخ گوشت رد کرده و اگر خشک بود و انسجام نداشت کمی کره اضافه میکنیم. (حداکثر ۲۰ گرم کره مازاد اضافه شود.)

حلوا را به ضخامت ۱تا ۱/۵سانتی متر با وردنه بین دو کاغذ روغنی پهن میکنیم. سپس با کاتر دلخواه کات کرده و اجازه میدهیم نیم ساعت داخل یخچال بماند و بعد پودر قند الک کرده و با پودر پسته و غنچه گل محمدی تزئین میکنیم.

حلوا بوتیکی

حلو گل سرخ

آرد را در تابه تفت داده اما تغییر رنگ ندهد. الک کرده و کره را افزوده اجازه میدهیم با گرمای آرد ذوب شود. سپس از روی حرارت برداشته و اجازه میدهیم ولرم رو به خنک شود.

پودر گل و پودر قند را افزوده از چرخ گوشت رد میکنیم. اگر مواد شل بود کمی پودر بادام یا پودر گل و اگر سفت بود کمی کره می افزاییم. در صورت تمایل رنگ قرمز را در گلاب حل کرده و به حلوا اضافه میکنیم. حلوا را در قالب سیلیکونی پرس کرده و نیم ساعت فریز میکنیم و بعد از قالب جدا میکنیم.

 
 

حلوا مارزیپان و شیرعسلی

آرد را روی حرارت تفت داده تا از خامی درآید اما تغییر رنگ ندهد. اجازه میدهیم خنک شود.

تمام مواد خشک را با هم مخلوط کرده و شیر عسلی را کم کم افزوده تا منسجم شود. میزان شیرعسلی در دستور 3 تا 4 قاشق سوپخوری سر پر است تا مواد به حد کافی منسجم شوند.

شکلات سفید را به صورت بن ماری ذوب کرده و داخل قالب سیلیکونی ریخته وارونه کرده و در فریزر میگذاریم تا سفت شود.ا گر لایه شکلات نارک بود اینکار را دوبار انجام میدهیم.

حلوای سرد را داخل قالب فشرده کرده و مجدد رویش کمی شکلات سفید میریزیم و داخل فریزر گذاشته تا سفت شود. به دلخواه با اسپری یا داست طلایی تزئین میکنیم.

 
 

حلوا شکلات و زنجبیل

آرد سفید را تفت داده تا خامی آن گرفته شود. سپس آرد نخودچی را افزوده و مجدد ۱۰ دقیقه با حرارت خیلی کم تفت داده و بعد از تابه خارج کرده و الک میکنیم‌. مجدد به تابه برگردانده و کره را اضافه میکنیم و میگذاریم ذوب شود. مواد حالت پودری خواهد داشت.

اجازه میدهیم مواد ولرم شود سپس پودر قند و زنجبیل و شکلات ذوب شده را افزوده و مخلوط میکنیم. حلوای ولرم را داخل قالب پرس کرده و نیم ساعت فریز میکنیم، سپس از قالب جدا کرده و تزئین میکنیم.

آخرین ردیف از سینی زیبای حلوا بوتیکی ویفر کاپ حلواست که از لوازم قنادی کاپ ویفریش رو خردیدم و با حلوای سه آرد داخلش رو پر کردم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها