حلوا شکلاتی

پاستا پنه مرغ با سس باربکیو
پاستا پنه مرغ با سس باربکیو
تیر ۱۳, ۱۳۹۸
مربای توت فرنگی
مربای توت فرنگی
تیر ۱۳, ۱۳۹۸

حتماً این سبک حلوا شکلاتی خوش مزه رو در اکثر قنادی ها دیدین. در بسیاری از مراسم مذهبی هم کاربرد داره. اگرچه فارغ از هر نوع مراسم خاصی دوست داشتنی و خوش طعم هستند. حتماً نکات را با دقت بخوانید تا حلوای شکلاتی بی نظیر و بدون اشکالی تهیه کنید.

روش تهیه حلوا شکلاتی

ابتدا هر یک از آرد ها و پودر قند را جداگانه الک کنید. سپس آرد سفید را بو دهید. در حدی که بوی خامی آرد گرفته شود ولی خیلی تغییر رنگ ندهد، حدودا 20 دقیقه با حرارت ملایم کافیست.  آرد سفید را بعد از بو دادن مجدد الک کنید و در ظرفی بریزید. سپس آرد نخود چی را بو دهید. زمان بو دادن آرد نخودچی خیلی کوتاه تر از آرد سفید هست، مراقب باشید که آرد نسوزه. مجدداً آرد نخودچی را هم الک کنید. الک کردن نکته مهمی برای یکدست شدن حلواست و در کیفیت حلوا بسیار موثر است.

اکنون هر دو آرد را که هنوز گرم هست، درون قابلمه بریزید و با هم مخلوط کنید و به ترتیب کره، روغن، پودر قند، پودر هل و دارچین و سپس گردو و شکلات ذوب شده را اضافه کنید. بعد از اضافه کردن هر یک از مواد به خوبی با پشت قاشق مخلوط کنید. در انتها با دست مواد را ورز بدهید تا حلوا جمع شود.

حلوا شکلاتی

حلوا را در ظرفی به قطر 1سانتی متر پهن کنید. روی آن شکلات ذوب شده و پسته بریزید. نیم ساعت درون یخچال قرار داده سپس برش بزنید. بعد از برش یک ربع صبر کنید تا سرمای حلوا کم بشود. سپس قسمت های که برش زده اید را درون ظرف بچینید. اگر در حالی که سرد است بخواهید برش ها را از هم جدا کرده و در ظرف بچینید به دلیل سرما ترک خورده و حلوا خرد می شود. شکلات را به روش غیر مستقیم و روی بخار آب ذوب کنید. با رعایت نکات و اندازه گیری دقیق بهترین حلوا شکلاتی را خواهید داشت.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها