حلوا ویفری

بسبوسه کاروهات
بسبوسه کاروهات
آبان ۱۵, ۱۳۹۸
حلوای سه آرد
حلوای سه آرد
آبان ۱۵, ۱۳۹۸

رسپیهای مختلفی از حلوای بوتیکی یا مدرن رو با نام های مختلف گذاشتم ، در بخش حلواها تعداد متنوعی از اونها موجوده. یکی از انواع حلوا بوتیکی حلوا ویفری است. همونطور که مشخصه علاوه بر آرد که ماده اصلی تشکیل دهنده حلواهاست ویفر هم داره. ترکیبی از آرد گندم و آرد نخودچی و ویفر پودر شده این حلوای خوشمزه رو تشکیل میدن.

قبلا حلوا ویفری شکلاتی رو هم گذاشتم میتونین از هر دو مدل استفاده کنین و دو مدل ساده و شکلاتی این حلوا رو درست کنین.

طرز تهیه حلوا ویفری

آرد گندم رو بمدت ۲۰ دقیقه بدون تغیر رنگ تفت بدین. بعد از ۲۰ دقیقه آرد برنج رو اضافه کرده و ۱۰ دقیقه دیگه هم تفت بدهید. کره رو اضافه کرده و آردها رو با کره بمدت ۲ دقیقه سرخ کرده و از روی حرارت بردارین.

حالا ویفر پودر شده و پودر قند الک شده رو اضافه کرده و با قاشق مواد رو بخورد هم بدین. مواد تا داغ هست داخل قالب سیلیکونی مورد نظر ریخته و خوب فشار بدین.

بذارین یخچال برای ۲ ساعت بمونه. بعد از قالب دربیارین و بدلخواه تزیین کنین. حتماً داخل ظرف درب دار در یخچال نگهداری کنین و ۱۰ دقیقه قبل از سرو از یخچال دربیارین.( من برای این حلوا از ویفر موزی شیرین عسل استفاده میکنم.)

حلوا ویفری

یک نکته برای اين حلوا و انواع دیگه حلوا بوتیکی تمامی آردها، چه آرد گندم چه نخودچی و ...همشون تفت داده ميشن تا خاميشون گرفته بشه. اما نه تفتی كه توی حلواهای معمولی داده ميشه. برای اين حلواها لازم نیست آرد تغيير رنگ بده و فقط کافیه خامی آرد گرفته بشه. مدت زمان هر نوع آرد برای اینکه خامی آن از بین بره متفاوت هست، آرد نخودچی و آرد برنج زودتر بوی خامی آنها بلند میشود.

نكته بعدی اينكه اين حلواها رو معمولاً با قالبهای سيليكونی قالب ميزنيم تا خيلی زيبا بشن. میتونین چند مدل از این حلوا ها رو با قالب های مختلف درست کنین و در یک ظرف سرو کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها