خاگینه مغزدار تبریزی

نان اهری
نان اهری
تیر ۲۶, ۱۳۹۸
کیک هویج گردو
کیک هویج گردو
تیر ۲۶, ۱۳۹۸

خاگینه مغزدار تبریزی دسری خوشمزه و پر انرژی بخصوص مناسب ماه رمضان است. در لایه میانی این خاگینه خوشمزه مخلوطی از مغزیجات مقوی با عطر خوش هل و گل سرخ قرار میگیرد.

طرز تهیه خاگینه مغزدار تبریزی

ابتدا آب و شکر را با هم خوب مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا وقتی شروع به ریز جوشیدن کند. (حتماً شعله خیلی ملایم باشه) بین 3 تا 5 دقیقه بگذارید ریز بجوشد. سپس شعله را خاموش کنید و بعد عرق هل و گلاب و زعفران دم شده اضافه کنید. اجازه بدید کاملاً خنک شود.

2 عدد تخم مرغ را با وانیل دو دقیقه با همزن دستی بزنید و بعد ماست رو اضافه کنید و خوب هم بزنید. یکدست که شد آرد و بیکینگ پودر را که با هم مخلوط کردید روی مواد الک کنید.

اکنون تابه با قطر 15 سانیمتر  را روی حرارت بگذارید، کمی که گرم شد با یک پنبه کف  آن را کمی چرب کنید.

نصف مواد را در تابه بریزید دو دقیقه صبر کنید. سپس مغزیجات را بریزید. ( من از گردوی خرد شده و پودر هل و پودر گل سرخ استفاده کردم که البته کاملاً سلیقه ای است.) حالا بقیه مواد را آرام روی مواد مغزی بریزید. (حتماً وقتی مواد مغزی را می ریزید توجه کنید که به کناره ها نرود و بیشتر در مرکز باشد)  درب قابلمه رو بگذارید تا کاملاً خودش را بگیرد.

خاگینه مغزدار تبریزی

پس از آنکه خوب خودش را گرفت، داخل یک سینی برش گردانید و کف تابه را دوباره کمی چرب کنید و سمت دیگر خاگینه را اجازه بدید با حرارت ملایم و درب بسته طلایی شود. در نهایت بعد از کامل سرخ شدن شعله را خاموش کنید، شهد کاملاً خنک را روی خاگینه داغ بریزید بهتره در دو مرحله انجام بدید و اجازه بدید تا شهد کاملاً وارد بافت خاگینه بشه و بعد سرو بفرمایید. حتماً برای اضافه کردن شهد به خاگینه مغزدار تبریزی لازمه شهد کاملاً خنک و خاگینه داغ باشد.

خاگینه مغزدار تبریزی

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها