کیک هات چاکلت
کیک هات چاکلت
سپتامبر 13, 2019
کروسان رول با کرم انبه
کروسان رول با کرم انبه
سپتامبر 13, 2019

 با یه غذای عالی و رژیمی که با کمترین روغن و داخل فر پخته میشه و طعم و عطرش بینظیره اومدم، خوراک مرغ یا Firinda patatesli soslu tavuk. از خوردن سبزیجات سالم وب خارپز شده در کنار مرغ با طعم عالی لذت ببرید. خوراک مرغ خوشمزه در کنار سالاد تبوله میتونه یه غذای کامل و کافی باشه.

طرز تهیه خوراک مرغ

ابتدا مرغها رو روشون رو  با چاقو خط انداخته و با مواد گفته شده مزه دار کرده و درب ظرف رو گذاشته، 3 تا 4 ساعت حتی میتونید یک شب قبل مزه دار کنید و استراحت بدید. بعد از استراحت داخل سینی فر مرغها رو به همراه سبزیجات خرد شده دلخواه پر کنید. البته به دلخواه میتونید سبزیجات رو خرد کرده و روی آنها ادویه های دلخواه  پاشیده و مخلوط کرده بعد به سینی اضافه کنید.

در  آخر روی ظرف را با یک کاغذ روغنی که خیس کرده و آبش رو گرفتید کاملاً بپوشانید و سینی رو داخل فر گرم شده با دمای 190 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 45 تا 50 دقیقه گذاشته تا بپزه. در انتهای پخت کاغذ رو از روی مواد برداشته و گریل فر رو روشن کنید تا روی مواد کمی طلایی بشه. این خوراک مرغ عالی و رژیمی رو در کنار سالاد های مختلف مانند سالاد تبوله سرو کنید.

خوراک مرغ
 

طرز تهیه سالاد تبوله

برای درست کردن این سالاد خوشمزه و راحت باید ابتدا بلغور را با یک لیوان آب جوش خیس کرده و نیم ساعتی گذاشته تا بلغورها نرم بشن. سپس جعفری و نعنا خرد شده را به همراه پیازچه خرد شده و گوجه فرنگی فیله شده و خرد شده به بلغورهایی که نرم شدن و آب اضافی آن را بوسیله قرار دادن در آبکش گرفته اید،اضافه کرده و با اضافه کردن آبلیمو و روغن و نمک و فلفل طعم دار کنید.

نیم ساعتی سالاد تبوله را داخل یخچال استراحت داده و در آخر با برگه های کاهو و لیمو سرو کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها