دسر شامانو

پای چوپان
پای چوپان
تیر ۱۵, ۱۳۹۸
کرم پسته
کرم پسته
تیر ۱۵, ۱۳۹۸

یکی از دسر های مدرن و امروزی که بسیار زیبا هم هست دسر شامانو است. ازترکیب پنیر خامه ای، بستنی، شیر عسلی و همچنین پودر ژله درست شده. مواد لازم اون معمولاً در دسترس هست. بنابراین بیاد داشته باشید این دسر لطیف رو برای مهمانی هاتون حتماً درست کنید. دسر شامانو بافت کرمی و بسیار لطیفی داره. این دسر رو میتونین با انواع مختلف ژله و در رنگها و طعم های متنوع تهیه کنید.

روش تهیه دسر شامانو

ابتدا پنیر خامه ای را در حد باز شدن با همزن بزنید و سپس خامه صبحانه را به آن اضافه و کمی با همزن بزنید. بعد بستنی و شیر عسلی را اضافه کنید.

 پودر ژله مورد نظرتون را با یه لیوان آب جوش بن ماری کنید. (با 1 لیوان آب جوش مخلوط کرده و روی بخار آب به صورت غیر مستقیم قرار دهید تا ذرات ژلاتین در آب حل شود.) سپس نصف لیوان آب سرد بریزین و اجازه دهید به دمای محیط برسد. بعد به مخلوط فوق اضافه کنید. پودر ژلاتین را روی نیم لیوان آب سرد بپاشید. خوب که آب جذب کرد و حالت اسفنجی شد، روی حرارت بن ماری قرار بدین (بخار آب) تا شفاف شود. سپس کمی اجازه دهید تا به دمای محیط برسد و بعد آن را به بقیه مواد اضافه کنید. اکنون مایه آماده شده را برای بسته شدن و فرم گرفتن در قالب ریخته و داخل یخچال بگذارید تا ببندد.

دسر شامانو

دسر شامانو، دسر بسیار خوش طعمی هست و جز دسرهای لطیف و کرمی است. به جای ژله زغال اخته از ژله شاه توت و یا تمشک و یا هر طعمی میتونین استفاده کنید. 1 پیمانه سرخالی شیر عسلی معادل نصف قوطی است. پنیر خامه ای دسر شامانو می تواند هر مارکی باشد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها