دسر شیرخشک با کرم پنیری

کیک شیفون سه رنگ
کیک شیفون سه رنگ
مرداد ۲۸, ۱۳۹۸
کیک مخملی شکلاتی با گلابی
کیک مخملی شکلاتی با گلابی
مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

شیرینی یا دسر شیرخشک با کرم پنیری دسری متفاوت و جدید هست که شیرخشک، شیرعسلی و پنیر کیبی علاوه بر ترکیبات اصلی در خوشمزگیش موثره. شیرخشکی که در این دسر استفاده میشه شیرخشک مخصوص شیرینی، مثل نیدو است. در ادامه مراحل و توضیحات و نکته های خاص این دسر رو مشاهده میکنید.

طرز تهیه دسر شیرخشک با کرم پنیری

در ابتدا برای شیر خشک از نیدو‌ استفاده کردم. با حرارت ملایم بو میدهیم، تا طلایی رنگ بشه. بعد با بکینگ پودر الک میکنیم و کنار میگذاریم. تخم مرغ ها را کمی با همزن میزنیم تا یکدست بشه بعد شکر را اضافه میکنیم و باز خوب با همزن میزنیم تا حجمش زیاد و رنگش روشن بشه. در آخر وانیل و بعد روغن، سپس خامه صبحانه را اضافه میکنیم و یکی دو‌ دقیقه هم میزنیم.  مواد خشک را کم کم اضافه میکنیم و با دور کم همزن در حد مخلوط شدن هم میزنیم.

قالب مستطیل یا مربع را با کره چرب میکنیم و نصفی از مواد را در قالب میریزیم و روی مواد را بیسکویت میگذاریم. من از دو رنگ بیسکویت استفاده کردم. بیشتر برای طعم از بیسکویت شکلاتی استفاده کردم. ولی برای زیبایی دسر بهتره از بیسکویت ساده استفاده کنین. چون خود دسر بعد از پخت رنگ شکلاتی میگیره و بیسکویت شکلاتی داخل دسر مشخص نمیشه.

بعد نصف دیگر مواد را روی بیسکویت ها میریزیم و با پالت مواد را پخش میکنیم و ظرف دسر را در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه قرار گذاشته، به مدت حدود نیم ساعت. سپس از فر بیرون خارج کرده و ‌تا دسر داغ هست، مواد رویه را روی دسر میریزیم و با کرم لتوس یا نوتلا خطوطی روی کرم ایجاد میکنیم و با یک خلال نقش میدهیم.

 دوباره ظرف دسر را در فر به مدت 10  تا 15 دقیقه و یا شایدم بیشتر گذاشته تا رویه دسر ببنده. بعد که از فر درآوردیم، چند ساعت در یخچال میگذاریم تا خنک بشه و بعد خیلی راحت برش میدهیم.

دسر شیرخشک با کرم پنیری

طرز تهیه مواد رویه پنیری

برای مواد رویه پنیر خامه ای را با همزن زده، تا یکدست بشه. کم کم شیر عسلی را اضافه میکنیم و در آخر یک قاشق غذاخوری کرم لوتوس یا نوتلا میتونیم بریزیم. اگر هم دوست نداشتیم، میتونیم کلاً حذف کنیم.( این رویه پنیر و شیرعسلی را بلافاصله بعد از خارج کردن دسر از فر روی آن بدهید.) دسر شیرخشک با کرم پنیری بهتره خنک سرو بشه و میتونین در اسلایس های کوچک بعد از خنک شدن، برش زده و سرو کنید. به جای وانیل مایع از 1/4 قاشق چایخوری وانیل پودری هم میتونین استفاده کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها