دسر ماست و توت فرنگی

باقلوای لانه بلبل
باقلوای لانه بلبل
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش
کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

دسر ماست و توت فرنگی دسری نسبتاً رژیمی است که از ماست به جای خامه استفاده میشه. این دسر خوشمزه از آموزشهای خانم گلریز کاوه در مجله قناد باشی است. در این دسر از شکر رژیمی استفاده میشود بنابراین چنانچه محدودیت و یا رژیم خاصی دارید این دسر رو امتحان کنید.

طرز تهیه دسر ماست و توت فرنگی

برای این دسر نیاز به کیک اسفنجی داریم. ابتدا کیک اسفنجی 3 تخم مرغی به قطر 23 سانتی متری را آماده میکنیم. آن را داخل ظرفی قرار داده و رینگ را دور آن میبندیم. کیک را با شربت مرطوب میکنیم. پودر ژله توت فرنگی را ابتدا در آب جوش ریخته تا ژلاتین حل شود، سپس با آب یخ مخلوط میکنیم. کنار گذاشته تا غلیظ شود.

آب سرد را داخل ظرفی ریخته و پودر ژلاتین را روی آن می پاشیم تا حالت اسفنجی شود. سپس روی بخار آب قرار داده تا با بخار آب به صورت غیر مستقیم، ژلاتین رقیق و شفاف شود. نیمی از توت فرنگی ها را پوره کرده، با ماست و شکر مخلوط می کنیم. ژلاتین رقیق شده را به آنها اضافه میکنیم و کنار میگذاریم تا کمی غلیظ و سنگین شود. سپس روی لایه کیک پهن میکنیم و باقیمانده توت فرنگی را که کنار گذاشته بودیم از وسط برش داده و آنها را روی لایه ماستی می چینیم و در یخچال قرار داده، تا دسر ماست و توت فرنگی فرم بگیرد.

دسر ماست و توت فرنگی

پس از بسته شدن لایه ماستی، ژله غلیظ شده را روی توت فرنگی ها میریزیم و 3 ساعت در یخچال قرار می دهیم. بعد از این زمان از یخچال خارج کرده و رینگ را از آن جدا میکنیم. در صورت تمایل می توانید نیمی از مواد ماستی را روی کیک بریزید و نیمه دیگر مواد ماستی را در قالب سیلیکونی ریخته و در فریزر قرار دهید. بعد از فرم گرفتن روی لایه قبلی برگردانید. برای این دسر از هر نوع قالبی می توان استفاده کرد و همچنین به جای توت فرنگی در دسر ماست و توت فرنگی از هر نوع میوه و ژله متناسب با آن میتوان استفاده کرد. برای زیباتر شدن کیک میتوانید از 2 قاشق براق کننده بریلو استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها