دسر کادایف بستنی

کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش
کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
مرغ عسلی
مرغ عسلی
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

دسر کادایف از دسر های محبوب ترکی است. رشته های کادایف با کره و مقداری شکر تفت داده شده و لایه ای از کرم یا فرنی بین رشته های کادایف قرار میگیرد. در دسر کادایف بستنی ترکیبی از کرم و بستنی جایگزین لایه میانی میشود که طعم متفاوتی نسبت به انواع دیگر دسرهای کادایف دارد.

طرز تهیه دسر کادایف بستنی

تخم مرغ و شکر را میزنیم تا کرم رنگ شود. آرد، پودر هل و نشاسته ذرت را به آن اضافه میکنیم و کم کم شیر را به در آن میریزیم، تا مواد یکدست شود و هیچ گلوله ای نداشته باشد. روی حرارت قرار داده و مرتب هم میزنیم تا غلیظ و کش دار شود. (با حرارت کم بپزید) اگر با حرارت زیاد بپزید، نشاسته خام می ماند. حدودا 40 تا 50دقیقه زمان میبرد، پس صبور باشید تا با حرارت کم پخته و به  غلظت کافی برسد.

از روی حرارت بردارید و کره و گلاب را به آن اضافه کنید و مخلوط کنیدتا یکدست شود. اگر چنانچه شیر تبخیر شد ولی احساس کردین هنوز بوی خامی دارد میتوانید 1 لیوان دیگر شیر اضافه کنید و هم بزنید. البته اگر با شعله کم بپزید نیازی به شیر اضافه نخواهد بود.

سپس خامه قنادی و بستنی را خوب با هم مخلوط کنید و وقتی یکدست شد،به کرم پخته و غلیط شده، اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. کنار بگذارید و روی ظرف را بپوشانید، تا رویه نبندد.

دسر کادایف بستنی

 اکنون رشته های کادایف را به همراه کره و سه قاشق شکر درون تابه میریزیم و روی حرارت قرار داده، مرتب هم میزنیم تا طلایی شود. پس از طلایی شدن، از روی حرارت برداشته و بلافاصله،  یک چهارم لیوان گلاب را به کادایف اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم.

اکنون رینگی را درون ظرفی که در نظر داریم دسر را سرو کنیم، قرار می دهیم. این دسر قابلیت جابجایی ندارد. نیمی از کادایف ها رو کف ظرف میریزیم و فشرده میکنیم. مقداری گردوی نگینی روی کادایف ها میریزیم. از مواد کرم، روی کادایف ها ریخته و صاف میکنیم. بقیه کادایف را روی کرم میریزیم و در یخچال قرار داده تا خودش را بگیرد. (حداقل 7 تا 8 ساعت در یخچال بماند.) سپس با کمک چاقو اطراف دسر را آزاد کنید و رینگ را خارج کنید.

نکته مهم چرب کردن رینگ است که خارج کردن دسر کادایف بستنی از رینگ راحت باشد. با پودر پسته و غنچه های گل محمدی تزیین کنید. دسر کادایف بستنی پودر ژلاتین ندارد بنابراین باید حدود 40 تا 50 دقیقه کرم کادایف بپزد و خوب غلیظ شود. اگر مطمئن نیستید که کرم ببندد 1 قاشق پودر ژلاتین ذوب شده در 2 قاشق آب به مواد کرم اضافه کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها