دسر کاسترد زردآلو

نان گردویی
نان گردویی
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
اسلایس انبه
اسلایس انبه
تیر ۲۲, ۱۳۹۸

دسر کاسترد جزو دسرهای پر طرفدار است و در این نوع دسرها از پودر کاسترد برای طعم و غلظت دسر استفاده میشود. دسر کاسترد زردآلو میتواند دسری لذت بخش در گرمای تابستان و درفصل میوه های خوش طعم تابستانی باشد. این دسر از آموزشهای خانم گلریز کاوه در مجله قناد باشی است.

طرز تهیه دسر کاسترد زردآلو

برای این دسر به یک لایه کیک اسفنجی به قطر 23 سانتی متر با ضخامت 2 سانتیمتر نیاز داریم. ابتدا 60 میلی لیتر از شیر را با پودر کاستارد و شکر مخلوط  کنید. باقیمانده شیر را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. شیر در حال جوش را به مواد قبلی اضافه کرده و مجدداً روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا کرم غلیظ شود. زرده تخم مرغ را اضافه کرده و از روی حرارات بردارید. حدود یک دقیقه به هم زدن ادامه دهید

 ژلاتین را در آب سرد ریخته و پس از اسفنجی شدن روی بخار آب آن را رقیق کنید. ژلاتین رقیق شده را به مواد اضافه کرده کنار بگذارید تا مواد کاملاً خنک شود. از خامه فرم گرفته 50 گرم کنار بگذارید و باقی مانده خامه را با کرم مخلوط کنید.

کیک اسفنجی را کف ظرف قرار دهید رینگ را دور آن ببندید. 50 گرم خامه را روی آن بمالید و در یخچال قرار دهید. کرم آماده را نیز داخل قالب مورد نظر ریخته و به مدت 2 ساعت در فریزر قرار دهید.

دسر کاسترد زردآلو

سپس بعد از فرم گیری، از غالب جدا کرده حلقه ی مورد نظر را روی کیک قرار دهید. در صورت دلخواه میتوانید کاملاً کرم را روی کیک برگردانید. بعد از پوشش حلقه ای کرم، کمپوت زردآلو را به صورت شعاع روی آن پچینید و بریلوی ساده را روی زردآلو بریزید. دسر کاسترد زردآلو  را در یخچال قرار داده تا حداقل به مدت 3 ساعت خنک و آماده  مصرف شود. در صورت تمایل میتوانید از میزان کمپوت زردآلو حدود 50 گرم پوره کرده و داخل کرم مخلوط کنید و سپس داخل قالب بریزید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها