دونات کیکی با شکلات انبه

بار شکلات و بیسکویت
بار شکلات و بیسکویت
تیر ۵, ۱۳۹۸
بیسکویت کدو سبز
بیسکویت کدو سبز
تیر ۵, ۱۳۹۸

دونات کیکی با شکلات انبه کیک های بسیار زیبایی با اندازه های کوچیک هستند که از شکلات میوه ای با طعم انبه برای روی دونات ها استفاده کردم. این کیک ها در قالب دونات و در فر پخته میشه و نیاز به سرخ کردن نداره. با رسیپی کیک ساده درست شده. ابتدا مواد کیک رو آماده میکنیم و درون قالب های کیک دوناتی می ریزیم و در فر میپزیم. بعد از پخت و سرد شدن کامل روی اونها شکلات ذوب شده میدیم و تزیین میکنیم.

طرز تهیه دونات کیکی با شکلات انبه

تخم مرغ ها را به مدت 2 دقیقه بزنید، بعد از این زمان شکر و وانیل  و رنده پوست پرتقال را اضافه کنید و 2 دقیقه دیگر بزنید تا مواد، حجیم، سبک و کرمی شوند. سپس ماست و خامه را اضافه کنید و دوباره 1 دقیقه دیگر بزنید. روغن و کره را اضافه کنید و باز 1 دقیقه دیگر بزنید. حالا آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و الک کنید و به مواد اضافه کرده و با دور کند همزن بزنید، تا آرد کامل با مواد مخلوط شود.( پس از اضافه کردن آرد، زیاد هم نزنید تا پف کیک نخوابد.) قالبتون را کاملاً چرب کنید مواد را درون آن بریزید. در فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کرده اید در طبقه وسط قرار داده و 40 دقیقه بپزید.

دونات کیکی با شکلات انبه

برای رویه شکلاتی من از شکلات با طعم انبه استفاده کردم. شکلات را خرد کرده، روی بخار آب به صورت غیر مستقیم (بن ماری) ذوب میکنیم تا یکدست و روان شود. سپس یک طرف کیک های دوناتی را که سرد شده در شکلات میزنیم و با خلال پسته تزیین میکنیم.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها