دیگچه مشهدی

آش کشک تبریز
آش کشک تبریز
اکتبر 27, 2019
حلوای شیر و شکر
حلوای شیر و شکر
اکتبر 27, 2019

دیگچه يه نوع شیربرنجه اما برشته و مغز پخت و يه مقدار سفت تر از شیر برنج که در آن شکر و زعفران و گلاب و هل استفاده ميشه. دیگچه را میشه به عنوان صبحانه هم سرو كرد. این دسر سنتی مربوط به خراسان و شهر مشهد هست که به دیگچه مشهدی معروفه. عطر و طعمش فوق العادست و خیلی ها بیشتر از شله زرد و شیر برنج میپسندنش. این دسر رو به عنوان نذری هم در حجم زیاد درست میکنن و پخش میکنن. در ماه رمضان زیاد هم استفاده میشه. اگر شیربرنج رو دوست دارید، این بار به صورت دیگچه درستش کنین.

طرز تهیه دیگچه مشهدی

دو ليوان برنج را شسته شده و به مدت یک تا دو ساعت خیس میکنیم.(من برنج نيمه استفاده كردم، این برنج بهتر باز میشه و مناسب برای دیگچه است.) بعد داخل آبکش می‌ریزیم تا آب نداشته باشه.

دو ليتر شیر رو مى جوشونيم و برنج رو با اون مخلوط میکنيم و به مدت يک تا دو ساعت روی حرارت ملایم ميذاريم و مدام هم می‌زنیم تا برنج پخته بشه و دانه های برنج باز بشه. بعد دو ليوان شکر، سه قاشق زعفران آب كرده، نصف قاشق مربا خورى هل و نصف ليوان گلاب رو به اون اضافه ميكنيم، وقتى يه مقدار جوشيد دو قاشق خامه و ٥٠ گرم كره رو اضافه ميكنيم.

دیگچه مشهدی

وقتى مواد به صورت خمیری شکل شد يه مقدار دیگه میگذاریم تا شکر کاملاً حل بشه. باید مواظب باشیم مواد ته ظرف نچسبه و مرتب هم بزنیم. بعد مواد حاضر شده رو به مدت یک ساعت مثل برنج با دمای خيلى پایین دم ميكنيم.

وقتى آماده شد ميتونيم داخل قالب بريزيم. اگر از قالب استفاده میکنیم باید قبلش قالب رو چرب كنيم.  بعد از خنک شد از قالب جدا میکنیم و با خلال پسته و غنچه گل رز تزيين میکنیم. اگر مقدار شير بيشتر باشه بهتره چون در آخر حالت ژله اى پيدا ميكنه.شیرین این دسر رو اگر به نظرتون لازمه شیرین تر باشه بیشتر بریزین و مقدار زعفران رو هم میتونین بیشتر استفاده کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها