پودینگ کاراملی
پودینگ کاراملی
آبان ۱, ۱۳۹۸
دسر پرتقالی شکلاتی
دسر پرتقالی شکلاتی
آبان ۱, ۱۳۹۸

قبلا با راتاتویی خوراک فرانسوی در پستی جدا آشنا شدیم. راتاتویی گوشت هم از همون خانوادست. علاوه بر داشتن سبزیجات گوشت هم داره. راتاتویی در اصل با پایه سبزیجات هست و سبزیجات نقش اصلی رو در اون دارن. رسپی قبلی، راتاتویی با سبزیجاتی مانند کدو و بادمجان در سسی تهیه شده از گوجه فرنگی و پیاز داخل فر طبخ میشد و برای علاقمند به غذاهی گیاهی پیشنهاد خوبی بود. رسپی و روش تهیه اون رو در پست راتاتویی میتونین ببینین.

این راتاتویی گوشت یه مقدار از حالت گیاهی خارج تر و دوستانی که تمایل به غذاهای گوشتی دارن میتونن ضمن استفاده از سبزیجات مفید در کنارش گوشت هم میل کنن.

طرز تهیه راتاتویی

پیاز را خرد کرده و با کمی روغن تفت داده تا کمی سبک بشه. بعد گوشت چرخ شده را اضافه کرده و کمی تفت داده. گوجه ها رو رنده کرده و به موادمون اضافه کرده، رب را به همراه ادویه ها نمک و فلفل وزردچوبه و پودر سیر اضافه میکنیم و در نهایت یک فنجان آب به مواد اضافه کرده اجازه میدیم مواد بپزند.

ظرف مورد نظر را که با همان بشه سرو کرد انتخاب کرده و مواد گوشتی را کف ظرف پهن کرده و بعد روی آن به ترتیت یک حلقه از کدو و بعد یک حلقه بادمجان چیده تا تمام طرف پرشود و در انتها روی آن کمی نمک و فلفل زده و با فرچه کمی سبزیجات رو چرب میکنیم . روی آن پنیر پیتزا ریخته و داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه قرار میدیم تا زمانیکه سبزیجات پخته و روش طلایی بشه.

راتاتویی گوشت

برای کنار غذا نان سیر درست کردم، به این صورت که نان باگت را برش دادم و روی آن با فرچه کره آب شده زدم و کمی پودر سیر تازه و خونگی پاشیدم. در آخر روش پنیر پیتزا ریختم و داخل فر گذاشتم تا پنیر آب بشه و روش رنگ طلایی بگیره. خیلی راحت و سریع برای کنار انواع غذاها و سوپ ها میتونیم نان سیر درست کنیم.

برای راتاتویی بادمجان ها رو بهتره در مقداری آب و نمک تلخیش رو بگیریم و بعد استفاده کنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها