سس کلاسیک مارینارا
سس کلاسیک مارینارا
تیر ۸, ۱۳۹۸
کیک شربتی بادام و پرتقال
کیک شربتی بادام و پرتقال
تیر ۸, ۱۳۹۸

راتا در اصل نوعی ساید دیش است که در هند، پاکستان و بنگلادش رایج بوده و معمولا به صورت دیپ یا روی یک تکه کراست نانی در کنار گوشت یا کباب سرو میشه.راتا معمولا از یک نوع ماست خاص هندی که در واقع  چیزی بین ماست و پنیره و انواع و اقسام سبزیجات خام یا پخته، مغزهای مختلف، قطعات کوچک گوشت یا مرغ یا ماهی پخته و ادویه جات مختلف تشکیل شده است. راتاها فینگر فودهای محبوب مهمانی ها و جشن ها محسوب می شوند.

طرز تهیه راتا مرغ و پسته

مرغ را پخته و ساطوری کنید و با سیب زمینی پخته رنده شده و بقیه مواد ترکیب کنید. دقت کنید که این مواد نباید خیلی شل یا خیلی سفت و چرب باشد، بلکه باید حالتی مانند سالاد الویه داشته باشد. پس سس و ماست و پنیر را با دقت اضافه کنید تا راتا به حالت مطلوبی برسد. از یک رینگ (کاتر به شکل دلخواه) با ابعاد دلخواه که حداقل 2 تا 3 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد، برای کاتر زدن استفاده کنید. با کاتر نان تست را برش بزنید و نان را از کاتر خارج کنید.

کاتر را روی یک کیسه فریزر قرار دهید و از موادی که آماده کرده اید یک قاشق پر داخل رینگ بریزید و با قاشق خوب صاف کنید. نان تست را به آرامی داخل رینگ روی مواد قرار دهید و کمی فشار دهید تا به مواد بچسبد سپس به آرامی رینگ را با کیسه برگردانید و کیسه را از روی راتا برداشته و با دقت نان تست را به سمت بالا فشار دهید تا راتا از رینگ خارج شود. راتا را با مواد دلخواه تزیین و سرو کنید.

راتا مرغ و پسته

طرز تهیه راتا مرغ و کرفس

مرغ را پخته و ساطوری کنید و با سیب زمینی پخته رنده شده و بقیه مواد ترکیب کنید. دقت کنید که این مواد نباید خیلی شل یا خیلی سفت و چرب باشد بلکه باید حالتی مانند سالاد الویه داشته باشد. پس سس و پنیر را با دقت اضافه کنید تا راتا به حالت مطلوبی برسد. از یک رینگ (کاتر به شکل دلخواه) با ابعاد دلخواه که حداقل 2 تا 3 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد، برای کاتر زدن استفاده کنید. با کاتر نان تست را برش بزنید و نان را از کاتر خارج کنید. کاتر را روی یک کیسه فریزر قرار دهید و از موادی که آماده کرده اید یک قاشق پر داخل رینگ بریزید و با قاشق خوب صاف کنید. نان تست را به آرامی داخل رینگ روی مواد قرار دهید و کمی فشار دهید تا به مواد بچسبد. سپس به آرامی رینگ را با کیسه برگردانید و کیسه را از روی راتا برداشته و با دقت نان تست را به سمت بالا فشار دهید تا راتا از رینگ خارج شود. راتا را با مواد دلخواه تزیین و سرو کنید. میتوانید سیب زمینی را از این رسپی حذف کنید.

راتا مرغ و کرفس

طرز تهیه راتا زامبون

ژامبون خرد شده را با سیب زمینی آبپز رنده شده و بقیه مواد ترکیب کنید. دقت کنید که این مواد نباید خیلی شل یا خیلی سفت و چرب باشد بلکه باید حالتی مانند سالاد الویه داشته باشد. پس سس و ماست و پنیر را با دقت اضافه کنید تا راتا به حالت مطلوبی برسد. از یک رینگ (کاتر به شکل دلخواه) با ابعاد دلخواه که حداقل 2 تا 3 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد، برای کاتر زدن استفاده کنید.

با کاتر نان تست را برش بزنید و نان را از کاتر خارج کنید. کاتر را روی یک کیسه فریزر قرار دهید و از موادی که آماده کرده اید یک قاشق پر داخل رینگ بریزید و با قاشق خوب صاف کنید.نان تست را به آرامی داخل رینگ روی مواد قرار دهید و کمی فشار دهید تا به مواد بچسبد. سپس به آرامی رینگ را با کیسه برگردانید و کیسه را از روی راتا برداشته و با دقت نان تست را به سمت بالا فشار دهید تا راتا از رینگ خارج شود.

راتا را با مواد دلخواه تزیین و سرو کنید. تعداد فینگرفودها کاملا بستگی به سایز و مدل رینگ مورد استفاده و همچین میزان پر کردن مواد در رینگ دارد.

راتا ژامبون

راتا مرغ و شوید

مرغ را پخته و ساطوری را با سیب زمینی آبپز رنده شده و بقیه مواد ترکیب کنید. دقت کنید که این مواد نباید خیلی شل یا خیلی سفت و چرب باشد بلکه باید حالتی مانند سالاد الویه داشته باشد. پس سس و ماست و پنیر را با دقت اضافه کنید تا راتا به حالت مطلوبی برسد. از یک رینگ (کاتر به شکل دلخواه) با ابعاد دلخواه که حداقل 2 تا 3 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد برای کاتر زدن استفاده کنید. با کاتر نان تست را برش بزنید و نان را از کاتر خارج کنید. کاتر را روی یک کیسه فریزر قرار دهید و از موادی که آماده کرده اید، یک قاشق پر داخل رینگ بریزید و با قاشق خوب صاف کنید. نان تست را به آرامی داخل رینگ روی مواد قرار دهید و کمی فشار دهید تا به مواد بچسبد سپس به آرامی رینگ را با کیسه برگردانید و کیسه را از روی راتا برداشته و با دقت نان تست را به سمت بالا فشار دهید تا راتا از رینگ خارج شود. سپس راتا زا با مواد دلخواه تزیین کنید.

راتا مرغ و شوید
 
 
 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها