رولت سه رنگ

کباب مانیسا
کباب مانیسا
تیر ۱۶, ۱۳۹۸
چیزکیک انبه
چیزکیک انبه
تیر ۱۶, ۱۳۹۸

رولت سه رنگ را برای تنوع در پخت رولت انتخاب کردم. این رولت خوشگل و خوش بافت در سه رنگ کاکائو، نسکافه و وانیل درست میشه که بسیار ترکیب رنگ زیبایی در رولت ایجاد می کند.

طرز تهیه رولت سه رنگ

در ظرفی روغن‌ و شیر را با مفتول دستی زده تا مخلوط شوند. زرده ها، وانیل و نمک را اضافه و باز  هم میزنیم تا زرده ها از هم باز شده و مواد یکدست شود. سپس آرد را کم کم روی مواد الک کرده و هم زده تا همه مواد یکدست مخلوط شوند. روی ظرف را پوشانده و کنار می گذاریم. احتیاج به همزدن زیاد و یا استفاده از همزن برقی نیست .

سفیده ها (مواظب باشید ذره ای از زرده درون سفیده ها نباشد.) را در ظرف استیل تمیز و خشک با همزن برقی که پره هایش تمیز و خشک هستند، میزنیم تا از لختگی دربیاید و کف کند سپس کرم تارتار را به آن اضافه و به زدن ادامه میدهیم. وقتی خوب پف کرد، شکر را کم کم به آن اضافه میکنیم و هم زده تا جاییکه سفیده سر همزن قله ایی و نوک تیز شود. اکنون سفیده را کم کم به مواد زرده اضافه و بسیار آرام و دورانی هم زده تا مواد یکدست شود. خیلی هم نزنید که پف سفیده از بین نرود.

مایه کیک را به 3 قسمت مساوی تقسیم میکنیم .( کل مایه من 700 گرم شد و به سه قسمت 233 گرمی تقسیمش کردم.) از هر قسمت مقدار 70 گرم جدا کرده و در 3 کاسه جداگانه میریزیم. کاسه اول را همانطور به صورت ساده در قیف بدون ماسوره ریخته و بالای آن را گره زده و کنار میگذاریم .به کاسه دوم، کاکائو الک شده اضافه و همزده تا یکدست شود و در قیف بدون ماسوره ریخته و بالای آن را گره زده و کنار میگذاریم. به کاسه سوم، نسکافه الک شده اضافه میکنیم و همزده تا یکدست شود و سپس در قیف بدون ماسوره ریخته و بالای آن را گره زده و کنار میگذاریم.

 قالب 30 در 40 سانتی متری را کاغذ گذاشته و باقیمانده سه مایه را مطابق عکس1 بطور مساوی در راستای طول قالب کنار هم میریزیم. بطوریکه مایه کاکائویی وسط قرار بگیرد و دو رنگ دیگر در طرفین باشند. قالب را چند بار به سطحی زده تا مایه رولت سه رنگ یکدست پخش شود.

رولت سه رنگ
رولت سه رنگ

اکنون مطابق عکس 2: مایه کاکائویی را روی کرم، مایه نسکافه ایی، روی کاکائویی و مایه کرم وانیلی، روی نسکافه ای پایپ میکنیم. برای هر سه رنگ بدین نحو عمل میکنیم که :سر قیف را به عرض کمتر از یک سانت بریده، و آنرا درون مایه فرو برده و در جهت طول قالب برای هر قسمت سه ردیف پایپ میکنیم. سپس دوباره روی هر ردیف را یکبار دیگر ( بدون فرو بردن در مایه ) پایپ میکنیم.

برای مثال ابتدا قیف شکلاتی را در قسمت مایه کرم رنگ فرو برده و سه ردیف پایپ میکنیم و دوباره روی اون سه ردیف را یکبار دیگر ولی این بار بدون فرو بردن پایپ میکنیم. دقت کنید طوری پایپ کنید تا مواد وسط کار تموم نشود و به همه طول قالب برسد. برای دو ردیف بعد هم به همین صورت عمل میکنیم. سپس قالب رو چند بار به سطحی زده تا حبابهای هوا خارج شود. بعد قالب را در فربرقی  175 درجه با فن روشن طبقه وسط به مدت تقریبی 13 دقیقه میگذاریم تا کیک پخته و روی آن طلایی شود. ولی خشک نشود.

دقت کنید وقتی به سطح کیک دست می زنید چسبنده نباشد. قالب را که از فر در آوردیم 5 دقیقه کنار می گذاریم تا از داغی بیفتد و ولرم شود. نان رولت را، روی یک کاغذ بزرگتر از خودش برمیگردانیم .(میتونین روی کاغذ رو کمی پودر قند بپاشین تا سطح نان به کاغذ نچسبه البته من  این کار را نکردم. ) و کاغذ کف نان رولت را آرام از آن جدا میکنیم.

از مارمالاد شاه توت یه لایه نازک روی رولت سه رنگ مالیده و با کمک کاغذ نان را رول میکنیم. دقت کنید که کاغذ را با نان رول نکنید. رولت را درون کاغذ پیچیده و چند ساعتی در یخچال گذاشته تا خودش را بگیرد. بدلخواه میتوانید فیلینگ رولت را انواع مارمالاد، کرم و یا خامه فرم گرفته استفاده کنید. اگر نان رولت زیاد در فر بماند و لطافتش را از دست بدهد، موقع پیچیدن ترک خورده و یا میشکند. نون را از طول رول کنید. من داخل فر ظرفی از آب داغ میگذارم. تا وقتی که نان رولت سه رنگ شما ولرم هست، ( نه گرم ) رول کنید.از آنجایی که دمای فر ها با هم متفاوت است،شما با توجه به فر خودتون دما و زمان رو تنظیم کنید. وزن تخم مرغ استفاده شده در دستور 60 گرم است.

رولت سه رنگ

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها