اسلایس انبه
اسلایس انبه
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
شیرینی اسلایس نارگیلی
شیرینی اسلایس نارگیلی
تیر ۲۲, ۱۳۹۸

رپ نوعی ساندویچ است، که نان گردی مانند تورتیلا، پیتا و یا لواش به دور مواد مختلفی مانند گوشت سرد ورقه شده نظیر ژامبون، مرغ و یا گوشت ورقه ای برش خورده و ترکیبی از سبزیجات پیچیده می شود. رپ بوقلمون و پنیر به دلیل استفاده از ژامبون بوقلمون، پنیر گودا و سبزیجات تازه ای که با مقداری سس رنچ مزه دار شدن برای یک شام سبک و یا میان وعده کودکان مناسب است.

از سبزیجات متنوع و تازه ای در این رپ استفاده میشه که  به بالا بردن ارزش غذایی آن کمک میکنه. اگر هرکدام از سبزیجات رو نداشتین و یا تمایلی به استفاده از هر کدوم نداشتین حذف کنید.

روش تهیه رپ بوقلمون و پنیر

ابتدا هویج را پوست بگیرین و به خلال های بلند و نازک برش بدین. خیار با پوست رو ( به دلیل رنگ سبز با پوست) مانند هویج خلال کنید. کرفس، فلفل دلمه ای های رنگی را هم یکدست و هم اندازه خلال کنید.

در ظرفی خیار، هویج، کرفس و بقیه سبزیجات را مخلوط و سس رنچ را به همراه سس خردل و نمک و فلفل به سبزیجات اضافه کنید. نان تورتیلا یا پیتا را روی تابه و یا صفحه گریل کمی گرم کنید. مقداری سس رنچ روی نان بمالید. 2 ورق ژامبون بوقلمون روی نان (وسط نان) قرار دهید و 2 ورق پنیر ورقه ای را روی ژامبون بچینید. چند برگ کاهو و مقداری از سبزیجات را روی پنیر بریزید و دو طرف نان را کمی تا کنید و نان را رول نمایید. سپس به صورت اوریب برش بزنین و سرو کنید.

رپ بوقلمون و پنیر

سس رنچ در اکثر فروشگاه ها موجوده ولی اگر نبود میتونین مقداری سبزیجات معطر مثل پیازچه، جعفری و شوید رو با سس مایونز و ماست ترکیب کنید و از پودر سیر و پیاز و سس خردل هم برای طعم بهتر سس استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها