خمیر سیر و زنجبیل
خمیر سیر و زنجبیل
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸
بانوفی پای
بانوفی پای
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

زیتون سوخاری پیش غذای ترد و همچنین به عنوان فینگر فود در مهمانی ها قابل استفاده می باشد. در کنار سس خوش طعم ایولی طعم آن کامل می شود. زیتون سوخاری از ترکیب پیاز، جعفری، سیر با مقداری ژامبون و یا حتی مرغ پخته تهیه میشه، که داخل زیتون قرار داده و با پوششی از تخم مرغ و آرد درون روغن سرخ میشه.

روش تهیه زیتون سوخاری

ژامبون خرد شده و ریز شده را با جعفری، رنده پوست لیمو ترش، سیر، پاپریکا و پنیر پارامزان با هم مخلوط کنید. نمک و فلفل را اگر لازم بود اضافه کنید. به جای ژامبون از مرغ پخته و ساطوری شده هم میتوان استفاده کرد. در اینجا 2 کار میتونین بکنین یکی اینکه شکافی در زیتون ها ایجاد کنید و مواد را درون آن فشرده قرار بدین وکاملاً فشرده کنین تا لبه های زیتون به هم برسد و به این ترتیب زیتون ها رو پر کنید. ویا در حالت 2 مواد را درون قیفی ریخته با ماسوره ای که متناسب با سوراخ زیتون باشد داخل آن ها را پر کنید.

 سپس آنها را به 2 قاشق روغن زیتون آغشته کنید. این کار باعث میشود آرد به راحتی به زیتون ها بچسبد. تخم مرغ ها را بزنید تا از هم باز شوند. ابتدا زیتون ها را در آرد و بعد در تخم مرغ بزنید وسپس در آرد سوخاری درشت مانند پانکو بغلطانید. زیتون ها را در سینی بچینید روی آن را پوشانده در یخچال قرار دهید و هنگام سرو در روغن فراوان داغ شده، با حرارت متوسط سرخ کنید، تا طلایی شوند. بعد از سرخ شدن برای روغن گیری از دستمال مخصوص این کار استفاده کنید. سپس همراه سس آیولی و یا لیموترش سرو کنید

زیتون سوخاری
برای تهیه سس آیولی، سیر و مایونز را با هم مخلوط و آب لیموترش را کم کم به سس اضافه کنید وبا نمک و فلفل مزه دارکنید و چند ساعت در یخچال قرار داده سپس استفاده کنید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها