سالاد بلغور گندم

نان پرتقال و شکلات
نان پرتقال و شکلات
مهر ۵, ۱۳۹۸
کیک هلو با رویه استروسل
کیک هلو با رویه استروسل
مهر ۵, ۱۳۹۸

سالاد بلغور گندم را بیشتر در کشورهای عربی یا مدیترانه تهیه می کنند. سالاد بلغور ترکیه ای یا سالاد کیسیر نیز از سالادهای پر طرفداری است، که در تهیه آن از بلغور استفاده شده است. معروف ترین سالادی که با بلغور تهیه می شود سالاد تبوله است که ریشه آن عربی است. سالاد بلغور گندم را در مدلهای متنوع می توان تهیه نمود.

یکی از انواع خوش طعم و لذیذ سالاد بلغور گندم همین سالاد خوش طعمی هستش که روش تهیه اون رو و براتون میگذارم. سالادهایی که در ترکیب آن از بلغور استفاده شده است می تواند یک شام کم کالری یا پیش غذای خوش طعم مهمانی باشد.

طرز تهیه سالاد بلغور گندم

در اولین مرحله باید بلغور را آماده نمایید، بلغور از گندم کامل تهیه می شود و به همین علت نسبت به پاستا یا برنج کالری کمتر و ویتامین و املاح بیشتری دارد. بلغور را اندازه گیری کنید و آن را پاک کنید تا سنگریزه نداشته باشد و سپس بلغور را داخل کاسه ای بریزید. دو برابر مقدار بلغور آب در حال جوش به آن اضافه نمایید.

 روی کاسه را کاملاً با سلفون بپوشانید و اجازه دهید بلغور در آب جوش خیس بخورد، تا کاملا ًنرم شود و آب را جذب کند. حدود 30 دقیقه زمان لازم است تا بلغور نرم شود. اگر بعد از گذشت این زمان بلغور نرم نشده بود، کمی آب اضافه کنید و حدود 3 تا 4 دقیقه روی حرارت ملایم آن را بجوشانید تا نرم شود و سپس خوب آبکشی کنید.

در این زمان سبزیجات و دیگر محتویات سالاد را آماده کنید.

سالاد بلغور گندم

فلفل دلمه ای قرمز، پیاز و خیار را نگینی خرد نمایید. جعفری و شوید تازه را نیز ریز خرد کنید. سبزیجات خرد شده را به بلغور اضافه کنید. آب لیموترش که ترجیحاً باید تازه باشد و روغن زیتون را نیز به مواد اضافه کنید. نمک، فلفل، زیره و شکر را نیز اضافه نمایید. سیر را ریز ریز خرد کنید و آن را نیز به مواد سالاد بلغور گندم بیفزایید. تمام مواد را را با چاشنی و ادویه ها مخلوط کنید تا سالاد آماده سرو شود.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها